kiki987

Jak se vypočítává přídavek na dítě?

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat chci letos zažádat o přídavek na dítě za rok 2013.Tudíž musím poslat zaměstnavateli o vyplnění o ročním výdělku ale tady jsem se chtěla zeptat zda učetní my má započítat i daňový bonus dítěte když jsem syna měla ve výplatě či nikoliv.A zda se také do toho započítává přídavek na bydlení při výpočtu přídavku. děkuji za odpovědi

Odpovědi
ivzez

Přídavek na dítě je dán věkem dítěte a počtem dětí.
Stanovená částka se vynásobí počtem dětí v rodině.
(Máte-li např. dvě děti ve věku do 6 let, půjde o 2 × 500 Kč.)

Výčet rozhodných příjmů najdete v § 5 zákona o státní sociální podpoře:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/1995-117#p5

Přesné informace by Vám měli sdělit na kontaktním
místě ÚP – tam, kde jste žádala o příspěvek na bydlení.