lukas.zmizik

přibližně kolik švestek je potřeba na jednoho panáka slivovice?

Nejlepší odpověď
huxa

Závisí to samozřejmě na velikosti švestek, „šťavnatosti“ jak u nás strécové s oblibou říkávají a také na tom, jak dobře vykvasí, jestli přidáš cukr, obsahu alkoholu dané slivovice, …

Zhruba to ale vychází, že bez pecek čtyřnásobek hmotnosti, tímto údajem se nic nezkazí, takže na panáka mohlo padnout zhruba 20 švestek :)

Další odpovědi
jirkajirka

Přidávat do švestkového kvasu cukr to může jen barbar a opilec kterému je jedno co pije.Zhruba na 1l 50% slivovice je potřeba 13 Kg švestek.

ladaadal

Přesně tak. Cukr nebo vinné kvasinky se přidává do jablek a jiného méněcukernatého ovoce, do švestek je to zbytečné a barbarské. Když se nechaj projít prvním mrazíkem, aby byly cukernatější, dá se z nich dostat až 1l na 10 litrů kvasu, jinak se uvádí 10–13 (u jablek 12–18). Ale jelikož nevím, kolik švestek se vejde do 10 litrů kvasu, tak těžko odhadnout, kolik jich je potřeba na jednoho panáka.