Ekkaia

Priateľ mi neverí, že ho nepodvadzam. Čo s tým?

Vždy keď ide niek na dlhšie preč, tak mi stále volá, kontroluje, podozrieva. Pritom som ho nikdy neoklamala a ani ho nepodviedla. Toto je môj prvý vážny vzťah a fakt neviem, ako ho presvedcit, že sa zožiera zbytočne. Takže niekoho z vás poprosim o radu. :)

Nejlepší odpověď
www

Takového člověka přesvědčit nelze a dá se dokonce předpokládat, že se jeho podezřívavost časem ještě zhorší.
Proto vidím jediné východisko: pokud se on v brzké době sám nezklidní, jít od něj !!
Zdroj: Zkušenost s partnerkami

Další odpovědi
petra15

Trpí tou nejrozsírenejsí dusevní poruchou…Jdi s ním k doktorovi. To mu musís vysvetlit, a on to musí uznat a jít tam s tebou. Najdi nejakou poradnu nebo neco takového. Tento psychický defekt je dost rozsírený. Já takové lidi nenávidím…xD

marci1

„Nezdravá“ žárlivost a přehnané podezřívání nemají ve vztahu co dělat. S takovým člověkem nelze být. Zamysli se nad ukončením vztahu. ☹

badisko

Omlouvam se za uprimnost …ale tvuj pritel asi bude peknej trouba ..pokud te podezdriva z nevery a nedala jsi mu nejmenci zaminku tak …by se mel jit asi lecit vztah by mel byt zalozen na vzajemne duvere …a ne na podezdrivani kontroly jsou opruz a jen to vasemu vztahu ublizi to by si mel uvedomit nejprve on …
No dale pokud je tak zarlivej tak bych to ukoncil …zlepsit se to nezlepsi pouze zhorsi ..Osobne nemam rad tyhle majetnicke typy …co si mysli ze ikdyz maji z nekym vztah ..tak ze ho mohou vlastnit a neustale kontrolovat …jednou jsem neco podobneho zazil …bylo to velice rychle reseni okamzity rozchod …
Ale abych nebyl zase tak …negativni vyzkousej si snim o tom promluvit ze nema duvod te kontrolovat a ze mu opravdu nezahejbas …pokud to nepomuze tak si najdi nekoho kdo nebude tak vysinute majetnickej …kluku po svete beha hafo a urcite si najdes nejakeho ktry ti bude verit .....

Doplňuji:
Nejprve si uvedom ty …ze nejsi nici majetek !! A nikdo by te nemel kontrolovat krom rodicu pokud jsi nezletilec a bydlis u nich …
Pritel by to urcite delat nemel …

Hlada

Přítel trpí žárlivostí. Je to psychická porucha, která znemožňuje normílní vztah. Neobhajuj se, nepřipouštěj žádné debaty o věrnosti! S psychicky nemocným člověkem je to marné. Věrnost nelze dokázat. Jestli se o tom chceš dovědět víc, přečti si něco od MUDr. M. Plzáka, který se touto poruchou zabýval. Zjednodušeně dej příteli ultimátum, že buď se sebou něco udělá, aby tě neobtěžoval nebo rozchod.

klumprt

Tohle asi neprojde, ale co takhle ho podvést? Oprávněné podezření se snáší líp než křivé osočování 🙂

partep12345

Promluv si s ním někdy v klidu, když bude mít dobrou náladu a vysvětli mu že bys ho nikdy nepodvedla..

klob1

Podveď ho a on bude spokojený. A řekni mu, že tě vlastně navedl on sám. Nebo jen to na něho nahraj, že je to tak. Nevěří Ti a bez důvěry vztah nemá žádnou cenu. Nebo ho vezmi sebou a nějaká kamoška, ať ho zkusí svést. A ty budeš mít na něho navrch. Ona řekne, že on jí chtěl svést. Hele a nemusí to být ani kámoška.

Jinak souhlasím s ostatními.Přesně tak.

ivzez

Proč s ním vůbec takovou hru hrajete?
Nikdy nemůžete dokázat, že se něco nestalo, to prostě nejde.
Dokázat lze pouze to, co se stalo.

Žárlivec nedokáže nikoho milovat s výjimkou sebe sama.
Láska je vztah dvou rovnocenných partnerů.
Pokud chce jeden partner druhého vlastnit,
přehnaně jej kontroluje, nevěří mu, svazujej jej, …
nejde o lásku.

Takže si s přítelem promluvte.
Nepokoušejte se jej o ničem přesvědčovat,
ale řekněte mu, že pokud Vám nevěří,
nemá smysl ve vztahu pokračovat.

Stanovte jasná pravidla.
Pokud je přítel bude dodržovat,
můžete se pokusit ve vztahu pokračovat.

Pokud ne, …