Andělé

Při větším hluku cítím,že rámus je nesnesitelný,bodá mi do uší,jako by mi měly prasknout bubínky,je mi z toho na omdlení

Před několika lety jsem občas cítila,že jsem přecitlivělá na větší hluk.Např.,když na mě někdo křičel,rvalo mi to bubínky.Přitom jindy před tím jsem tak přecitlivělá nebyla.Brzy to zase přešlo,ale někdy se to vrátilo.Vadilo mi i jen trochu silnější mluvení.
Nikdo nesneseme kravál,ale mě je divné,že hluk není až tak silný,abych měla pocity,které jsem popsala výše.Dnes ráno jsem nakupovala v marketu a při markování mě silně vadil zvuk pípání,rvalo mi to bubínky a opět mi bylo na omdlení.Nechápu to.Vím,že odpověd mi dá lékař.Ale chtěla bych se zeptat,jestli někdo nemá podobné zkušenosti,čím to může být. Pokud ne,lékaře navštívím,ale vůbec se mi tam nechce. Děkuji.
Doplňuji:
Děkuju. Migrénama trpím od jeslí,ale přecitlivělé uši jsem začala mít pře pár lety a jak zjištuju,horší se to,tak nevím…

Nejlepší odpověď
AnnMary

Nevím to jistě, ale mohlo by jít o migrénu.

Další odpovědi
anonym

Podivejte se Andele do googlu na : Tinitus .
Jsou to podobne priznaky … -iv-

dědapetr

Pokud jste alergik ta ti mají přecitlivělost na zvuk,z vlastní zkušenosti.Ovšem ne každý.Chtělo by to navštívit ušního lékaře.

venkovan

K lékaři stejně dojdete, tak to neodkládejte.
Myslím, že to nebude jen na ušním lékaři – tam zjistí citlivost, ale zřejmě bude potřeba se podívat i třeba na psychiku, zda v době zvýšení citlivosti nejste nějak rozhozena únavou, chováním okolí, přicházející nemocí apod.
Hluk pokladen v marketech, stejně jako celý ten šum a rachot v tom obchodě mi taky vadí, necítím se tam dobře. Často i tv když je puštěna víc, ale je to taky tím, že v hluku dost pracuji.
Ten tinitus je ale o něčem jiném – v tichu slyšíte pořád nějaký hluk. Já to slyším jako provoz vzdálené továrny, ale není to moc silné a neprojevuje se to celoročně a nebo jsem si zvykl.

led

Navštivte lekára. Nestačí len lokalizovať problém, treba nájsť zdroj problému. Problémy jednej časti ľudského organizmu môžu mať základy v inej časti. Nepíšete tu síce, ale zjavne máte v tom období aj zvýšený tlak. Príčin môže byť niekoľko. Alergia na rastliny, pach, materiál,…Chrbti­ca,…Psychika,…

Andělé

  • iv-,velice Vám děkuju,přečetla jsem si to na Googlu,jak jste mi poradila a jsem z toho celá vedle. Dostala jsem strach,že můžu mít takovou nemoc,že něco takového vůbec existuje.Vypadá to,jako by onemocnění bylo na začátku.Zatím jiné problémy krom přecitlivělosti nemám,ale vyvedlo mě to z míry…

Každopádně jsem Vám opravdu moc vděčná za radu,hodně jste mi pomohla…Děkuju 🙂

Andělé

Dědopetře-děkuju.Alergik nejsem zatím vůbec na nic,ale v loni mě připadalo,že se o mě pokoušelo astma,po ránu jsem měla pocit,že se nemůžu nadechnout,pořád jsem otvírala okna,chyběl mi vzduch.Ale letos mám klid.
Za lékařem si dojdu,moc děkuju:-)

Andělé

Venkovan-aha,já v tichu neslyším nic,žádné zvuky. Jen občas při větším hluhu mi to drásá bubínky,až mám pocit,že to nevydežím,že mi prasknou uši.To by se mi tak ulevilo,že by to nemusel být ten tinnitus.Ale k dr.si opravdu dojdu…:-)
Jinak už delší dobu se cítím hodně unavená,někdy tak slabá,že při chůzi mám pocit,že jsem po 100 km túře.
Moc Vám děkuju:-)