dust8

Při ročním sčítání obyvatel města či vesnice se berou údaje pouze odtamtud, nebo z celého katastru obce?

Nejlepší odpověď
Drap

Roční sčítání se dělá z celého katastru obce , protože celý katastr je obec. Roční sčítání se dělá jen administrativně. Odečtou se mrtví a přičtou narození.

Další odpovědi
annas

Celostátní sčítání obyvatel proběhne vrs. 2021, tedy po 10 let V samostatné ČR proběhlo první sčítání v r. 2001

Pravidelně ročně se v obcích se jen počítá přírůstekl či úbytek vlivem přestěhování, dále počet narozených a zemřelých. Počítá se jako celek za všechny přidružené obce. Uvádí se pak počet obyvatel „hlavní“ obce a obcí přidružených.

Je to důležité pro různé dotace, teď třeba v souvislosti s covidem, nemocností, počtem uzdravených či zemřelých osob atd.

led

Z celého katastru, tj územia, ktoré obhospodaruje obec, mesto za dané obdobie. To znamená, patria do toho aj samoty podľa katastrálno- administratívnej časti obce.

JežíšKristus

Zpravidla vesnice = obec

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.