Avatar uživatele
pizlicka

pri podepsani smlouvy mezidvema stranami pred pravnikem,kolik kopií se podepise?

dobry den,kdyz podepisu s druhou osobou smlouvu sestavenou pravnikem a před pravnikemi oba podepíšeme-jedna se o smlouvu mezi nami dvěma,nechava si jednu podepsanou kopii i pravnik,nebo jen mi dva,kterych se to tyka.ja jen,ze jsem smlouvu ztratila.dekuji
Doplňuji:
no jo,a co mam delat,kdyz potrebuji dokázat,ze smlouva není plněna a ja ji nemam? myslela jsem,ze by si pro tyto pripady mel pravnik jednu kopii uschovat a za poplatek mi j zkopírovat a dát.naivita?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Smlouva se obvykle vyhotovuje ve dvou kopiích, po jedné pro každou ze smluvních stran.
Doplňuji:
Pokud jste si při podepisování smlouvy s právníkem sjednali a zaplatili úschovu, tak tu smlouvu musí mít. Pokud sis to nesjednala, tak máš smůlu. Kdyby skladoval všechny smlouvy které sepíše, tak by se z toho zbláznil.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Je mozne mit libovolny pocet kopii, presneji tolik, kolik se ve smlouve urci. A samozrejme je mozne ve smlouve prikazat jednu kopii ponechat v notarske uschovne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Smlouva se vyhotovuje v tolika vyhotoveních, kolik je dohodnuto (běžně jsem zažil, že třeba každá strana dostala 2 vyhotovení). Obvyklé ale je, že každá strana dostane jeden originál a pak si může udělat libovolné množství ověřených kopií, které mají stejnou váhu jako originál.
„Právník“ (myšlen patrně advokát) si nemá důvod nechávat originál, pokud není smluvní stranou např. smlouvy o úschově (pak by si ale nechal minimálně i kopii navazující kupní smlouvy). Jediná výjimka je notář, ten smlouvy ve formě notářského zápisu povinně schraňuje a v případě nouze se u něj dají najít.
Na druhou stranu, pokud smlouvu vypracovával, tak ji asi někde v počítači má, ale to je tak maximálně po ověření si obsahu, k soudu s tím jít nemůžete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek