Kryšpín

Co vzít s sebou při urychleném opuštění republiky?

Někdy se historie opakuje, před sv. válkou byli ze Sudet vyháněni Češi, po válce z Československa vyháněni Němci, v padesátých letech část občanů prchala před komunisty, v 68. roce úprk před okupací. Co je vhodné si narychlo s sebou vzít, pokud se normální člověk rozhodne uprchnout z republiky? Když vidím v televizi většinu uprchlíků ze Syrie, nemá žádná zavazadla, je to risk, nebo postačí dostatek financí? Je mi 20 let, ale minizavazadlo bych si přesto vzal.

Nejlepší odpověď
Hans51

Krabičku poslední záchrany.

Další odpovědi
palmal

Šperky, zlato, sbírky mincí, sbírky známek… to jsou věci, které jsou zpeněžitelné téměř všude.

isteron

Nie všetci utečenci sú chudáci, ktorí utekajú pred vojnou, biedou. Pozrite si zábery, na ich postavy, jednakej výšky, jednakého – približne veku, to j zámerný výber, bez batožiny a detí, batožiny a potrebný materiál ich čaká v Európe, vedia kam majú ísť, čo majú robiť. To je všetko zorganizované z vyššieho miesta a inde.