Avatar uživatele
www

Při míchání různých druhů alkoholických nápojů je mám zle. Mimo množství požitého alkoholu je to způsobeno čím?

Doplňuji:
Tím mícháním myslím pití ))

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: www

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dědapetr, beer, anonym, anonym, skrz před 4734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Je to způsobeno nevhodnou kombinací alkoholu která v žaludku působí překyselení,tedy zapracuje obranný systém a když se to přežene dochází k zvracení.Stejně by působila i potrava ve špatné skladbě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Kombinaci nevhodne namichanych napoju. Navic je mi taky zle, kdyz vypiju nejaky sladky hnusny drink – nedejboze, kdyz je jich vic a je horko.

edit.: no mne je jasne, ze myslite michanim ‚piti‘ a ne treba ‚traktory‘ XD Ale budiz, trosku jsem to preformuloval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

No, já si taky myslím, že je to těma přísadama v různých druzích nápojů (barviva, cukr, koření, chuťové látky atd.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

Je to způsobeno tím, že hlavně slabé a sladké lihoviny obsahují obrovnské množství chuťových látek a barviv, což je prakticky jen chemie a pokud takovýchto chemií smícháte za večer více, máte zaručený recept na bolehlav – proto se říká, že z kvalitního pití hlava tolik nebolí.

Z tohoto pohledu jsou na tom opravdu lépe kvalitní silné lihoviny, protože se tam nic nepřidává. Chuť, barva a vůně by měly být výsledkem přírodních úprav.

Říká se ale například o whisky, že z ní může bolet hlava, protože zraje v dřevěných sudech a z těch se prý po letech uvolňují nějaké látky z laků … na druhou stranu dobrá vodka by bolehlav způsobit neměla (pokud se jí nevypije opravdu hodně – pak bolí hlava z důvodu dehydratace ogranismu)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Je to tak.Staří, zkušení pijáci mi vždycky radili pít jen bílou (bezbarvou)ko­řalku.Nikdy nepili „barevnou“.Všechny ty barviva a přísady barevných kořalek tělu nesvědčí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek