Baromut

Při jak nízké hodnotě tlaku může ještě člověk „normálně“ fungovat? Nemyslím klasické motání hlavy, ale závažnější věci.

Že mám nízký tlak vím, ale dnes mi bylo u lékaře naměřeno 78/40, což mi přijde šílené. Při jaké hodnotě už by to už mohl být problém?

Odpovědi
Kepler

Myslím, že příznaky, které se vyskytují při hypotenzi (pod 100/65) je nutno brát jako život ohrožující, i když ne akutně. I to „blbé“ motání hlavy – představ si, že při náhlém poklesu tlaku zrovna řídíš. Už i to se nemůže nazvat normálním fungováním. Ten tvůj tlak je opravdu šílený, nechci zbytečně plašit, ale mělo by se s tím něco dělat.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Hypotenze