gepik

Přezbrojení Slovenské armády?

Naše armáda přezbrojuje na CZ 805 BREN. Chystá se na Slovensku něco podobného? Někde jsem četl o nákupu pušek H-K G36, ale taky mohlo jít jen o pár kusů pro specialisty a zbytek vojska nic. D.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Nie je vhodnejšie dávať tie peniažky do niečoho iného?
Aj tak armáda (česká či slovenská) bojuje niekde v Ázii, je nám to treba?
A keby sa niečo dialo, tak doma nám nepomôže.

Další odpovědi
anonym

Hezkých pár let od rozdělení federace mám poocit, že Slovensko se svými financemi zachází rozumněji .
Arygnocu – je nám to všem platné, jako mrtvému zimník. Jenže politika je už taková, že nějak nedbá na to, že jsou věci, u kterých by se mělo důkladně zvážit, zda nejsou zbytečné. Zase tolik peněz nemáme, aby nás bylo třeba všude ve světě.

suaeda

Souhlasím se zde uvedenými názory. Je škoda, že se vydávají peníze na něco co nutně nepotřebujeme. Navíc, proč nejsme jako v sousedním Rakousku. Armádu mají, nejsou v NATO a nejezdí na žádné velké drahé akce do daleké Asie. Vojáci tam jsou především pro zajištění pomoci při přírodních nebo jiných katastrofách, případně pro zajištění veřejného pořádku.