Avatar uživatele
anonym

Převzetí věcí po zemřelé babičce…poraďte…

Zdravím Vás,
mám na Vás dotaz. Ve zkratce, v době kdy jsem byl na dovolené mě zemřela má babička, ihned po návratu z dovolené jsem volal do nemocnice a informoval jsem, po té jsem nemocnici ten den ještě osobně navštívil. Sestra mě informace nechtěla sdělit, že se mám informovat další den u doktorky a zároveň mi donesla tašku s věcmi mé babičky (to co měla sebou/mobily/pe­něženka/prstýn­ky,řetízek, klíče od domu a osobní věci), dala mě podepsat doklad o převzetí a zároveň doklad, že uhradím pobyt za babičku. Pobyt jsem uhradil ihned na vrátnici, ale věci mám od této neděle dodnes. Vzhledem k tomu, že má babička neměla dobrý vztah s její dcerou, mou matkou a i mne má matka už jednou soudně napadla, mám celkem obavu, aby matka nevymyslela nějakou nedobrotu, proto že jsem přebral jako vnuk věci po babičce, především mobily, klíče od domu a prsteny. Mé matce jsem ještě ten den volal, avšak telefon mě nebrala, tak jsem ji napsal alespoň mail, že babička zemřela a jmenované věci z nemocnice má na vyzvednutí u mne, bohužel mě ještě ani neodepsala.
Má otázka zní: mohu být jakkoli popotahován za to, že jsem věci převzal a doposud je mám u sebe?
Tento vztah a situace je hrozná a nikomu bych ji nepřál.
Děkuji moc za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4698 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Buďte v klidu, pokud vás nemocnice akceptovala jako kompetentního příbuzného a předala vám osobní věci, ničeho jste se nedopustil. Naopak jste se jako jediný příbuzný udělal to, co by v rodinách mělo být zcela normální a slušné.
Jinak dědicové v první skupině jsou děti, tedy vaše matka.
Mail je považován pouze za podpůrný a informativní prvek, takže je vhodné poslat doporučený dopis. Matka bydlí mimo město s nemocnicí?
Byla by možnost uložit věci do notářské úschovy do doby vypořádání dědictví.
Ovšem důležitá je otázka domu. Pokud tam nikdo jiný nebydlí, je nutno uzavřít energie a nahlásit úmrtí na dodavatele (případně převést na nového uživatele) a na MÚ. To vše se dokládá úmrtním listem včetně pohřbu. O něm jste se nezmínil.
Kdo se staral o babičku před její hospitalizací?
Každopádně jste nic nezákonného neprovedl.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek