Převod automobilu

Poraďte prosím přesně jak postupovat při prodeji automobilu . Původní majitel,tj, můj otec, bydlí v Praze a nový majitel v jiném kraji. Máme sepsánu kupní smlouvu. Napřed tedy původní vlastník odhlásí na inspektorátu automobil, ale na základě čeho? Kupní smlouvy? A musí odevzdat i SPZ? A na základě čeho může zrušit povinné ručení? Moc děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jak píšete,Váš otec,nebo může zplnomocnit Vás, odhlásí automobil,na základě kupní smlouvy,značky zustávájí,ty vymění,až když auto na sebe přehlásí nový majitel. Co se týká zrušení povinného ručení,to můžete udělat i pisemně,podáte si žádost,kde uvedete ke kterému dni chcete povinné ručení zrušit a přiložíte okopírovanou kupní smlouvu.

Další odpovědi
cukrar

nemusíte mít psanou kupní smlouvu, ale je to vhodné. Dojdte na evidenci vozidel s Velkým a malým techničákem, vyplníte žádost, oznámíte komu vozidlo prodáváte a uředník provede záznam do techničáku. S tímto dojdete do pojištovny, odevzdáte zelenou kartu a tento den (ve 23:59 hod) vám skončí pojištění. Pak doklady od vozidla předáte kupci.

AdTFB

Dobrý den, pokud potřebujete zjistit nejlevnějši povinné ručení tak to můžete zde http://jdem.cz/e­e4s3 nebo http://opq.cz/113 a v neposlední řadě zde http://www.ipo­jisteni.cz/po­rovnani-povinne-ruceni/?a_aid=4af29f657­415f&a_bid=adri­an vše je zcela zdarma a tím že vyplníte se k ničemu nezavazujete, zjistíte pouze informace, které povinné ručení je nejlepší přímo pro vása následně je možnost pořízení. Výhody této metody jsou určité slevy, které dosahují až výše 70 %. Děkujeme

Zdroj: www.opq,cz/113