Avatar uživatele
anonym

Převod automobilu

Poraďte prosím přesně jak postupovat při prodeji automobilu . Původní majitel,tj, můj otec, bydlí v Praze a nový majitel v jiném kraji. Máme sepsánu kupní smlouvu. Napřed tedy původní vlastník odhlásí na inspektorátu automobil, ale na základě čeho? Kupní smlouvy? A musí odevzdat i SPZ? A na základě čeho může zrušit povinné ručení? Moc děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fortin před 4224 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jak píšete,Váš otec,nebo může zplnomocnit Vás, odhlásí automobil,na základě kupní smlouvy,značky zustávájí,ty vymění,až když auto na sebe přehlásí nový majitel. Co se týká zrušení povinného ručení,to můžete udělat i pisemně,podáte si žádost,kde uvedete ke kterému dni chcete povinné ručení zrušit a přiložíte okopírovanou kupní smlouvu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

nemusíte mít psanou kupní smlouvu, ale je to vhodné. Dojdte na evidenci vozidel s Velkým a malým techničákem, vyplníte žádost, oznámíte komu vozidlo prodáváte a uředník provede záznam do techničáku. S tímto dojdete do pojištovny, odevzdáte zelenou kartu a tento den (ve 23:59 hod) vám skončí pojištění. Pak doklady od vozidla předáte kupci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AdTFB

Dobrý den, pokud potřebujete zjistit nejlevnějši povinné ručení tak to můžete zde http://jdem.cz/… nebo http://opq.cz/… a v neposlední řadě zde http://www.ipojisteni.cz/… vše je zcela zdarma a tím že vyplníte se k ničemu nezavazujete, zjistíte pouze informace, které povinné ručení je nejlepší přímo pro vása následně je možnost pořízení. Výhody této metody jsou určité slevy, které dosahují až výše 70 %. Děkujeme

Zdroj: www.opq,cz/113

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava