zjentek

Převažují-li u člověka šlechetné vlastnosti, v konzumním světě je takovýto jedinec naprosto k ničemu?

Leda by dělal nenažrancům cypa.
(O odpověď poprosím také arcimozek- spirituálně osvíceného.)

Nejlepší odpověď
marci1

V konzumním světě je opravdu k ničemu, protože ví, že pokud si bude kupovat věci, které nepotřebuje, brzy bude muset prodávat věci, které potřebuje. Že si lidé kupují věci, které nepotřebují je smutné, ale horší je, že konzumují myšlenky a tohle vede k pravé degeneraci člověka.
Díky za každého člověka s kladnými, dle tebe šlechetnými vlastnostmi. 😄

Další odpovědi
Arcimozek

zjenteku, takový jedinec není k ničemu, je společnosti naopak nejprospěšnější, neboť on je její osvětou, on má šanci ji změnit a zachránit ji před úpadkem.

Vemte si kupříkladu sebe, jste moderní společností úplně pohlcen, topíte se v sexuálním chtíči, sledujete přihlouplá videa a bůhví co ještě. Takto se naše společnost nikam neposune a brzy se zhroutí, proto je třeba, aby přišel někdo, kdo ji zachrání. Společnost se musí spirituálně osvobodit, jinak zanikne, to tvrdím já, člověk, který již vidí pravdu.

Kelt

Prosím o definici, co jsou to šlechetné vlastnosti a co je to konzumní svět. Ale konkrétně, ne dle Zjentekova slovníku .

Rokio

Takový člověk škodí ekonomice, ale na druhou stranu je prospěšný společnosti ve smyslu, že je hodný na druhé lidi a tím pádem může mít spoustu přátel.

Ti mu pomůžou, pokud bude mít problémy. Musí to být ale dobří kamarádi.

elkon

Další bláboly na pokračování.

zjentek

Arcimozek, snad máš pravdu. Nakonec to vypadá, že kvůli tebe bude skutečně potřeba definovat ty šlechetné vlastnosti, jak píše kelt.

(Á propós, ten chtíč konkrétně u mě nevzešel z jakéhosi pohlcení moderním, ale naopak jde o prachsprostý základní pud, extrémně vyvinutý živočišný instinkt stabilní napříč celým vývojem mé maličkosti.)

zjentek

Kelt z tebou uvedeného je zřejmé, kam přesně jsi přikloněn a člověk takto přikloněn bohužel není ve stavu pochopit jak jedno, tak i druhé. Neexistuje žádný Zjentekův slovník, anebo Keltův slovník. Existují pouze skutečnosti, na základě kterých plyne život. Možné je pouze je vidět, anebo nevidět (ne každý skutečnosti vidí a proto taky i život samotný plyne často v boji, i když lecjaký zatracený pokřivenec* může vnímat třeba jako mír, pokud se jeho osoby boj přímo nedotýká).

*) takový ovšem netuší že už je v téhle fázi a považuje se stále za důstojného