Mišule15

Jak si nechat přestříkat jízdní kolo?

Mám starsi horske kolo a chtela bych si ho nechat pripadne prestrikat nebo nejak upravit doma, aby nebylo videt, jak je oflakany a orezly:)
děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
anonym

sundat starý lak, nastříkat stříkacím tmelem, přebrousit, stříknout barvou a zalakovat lakem.

dělal jsem to jednou a měl vše potřebné po ruce, barvy jsem si nechal namíchat do pistole, kompresor. konstruoval jsem tehdy dvojkolo. nikdy to však není jako originál, lak není tak odolný proti oděru.

Další odpovědi
gecco

Je to hrozna prace…
😉
Pokud uz ted nevis – a nemas kamarady, kteri ti to udelaji zadarmo, kup si nove kolo a lepe se o ne starej…
___
Jinak – jak pisi kolegove – odstrojit, opiskovat, 2–3× vytmelit a prebrousit, striknout barvou (pripadne nekolikrat, mezitim prebrousit), striknout lakem (pripadne nekolikrat, mezitim prebrousit)…
Mezitim rozebrat, vycistit, seridit dily a prislusenstvi, promazat co je treba…
Pak slozit, vycistit, rozebrat, seridit, slozit, seridit (rozebrat, vycistit, promazat, slozit, seridit)…
😉
Naposledy jsem byl ochoten toto podstoupit pro nekdejsi manzelku v dobe, kdy se bicykly koupit nedaly…

Emefej

Hrubý popis viz kolegové. Tak hrozná práce, jak miní gecco, to není. Zamlada jsem to dělal dětem každý rok před začátkem sezóny. Bavilo mě to, děcka měla pořád „nová“ kola a sousedi tiše záviděli.

Lamalam

A na co se ptáš? Odstroj to, důkladně umyj, vytmel a vybrus šrámy a pak to stříkni. Nebo to dej do servisu, tam to určitě udělají kvalitněji.