dust8

Přes léto doporučíte používat uhlí do automatického kotle přes nastavený letní režim, či napájet bojler jen elektrikou?

Co je dle mého názoru pohodlnějí?
Podle mne určitě elektrika do na ohřev teplé vody, než pořád nabírat uhlí a plnit každé 3 dny zásobník.
Co je dle mého názoru ve výsledku levnější?
Zde si nejsem úplně jistý, ale pokud se používá ohřev bojleru přes elektrickou přípojku jen v času kdy je levný tarif elektriky, tak co?

Někdo další se vyjádří? Předem děkuji. 🙂

Odpovědi
elkon

Nejde o pohodlí, ale o ekonomické ukazatele. Proč by se mělo v létě kvůli bojleru topit? Bojler se napájí pomocí nízkého tarifu, pokud je k dispozici elektroměr dvoutarif.