Avatar uživatele
ilonka

prenos pismen

moc nechapu jak se mohou prenaset smsky nebo psano mailu z pocitace na pocitac neni mi jasna ta technika.tela­fonovani chapu jsou to vybrace ale to psani_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5342 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bonifác

Je to trochu složité, ale pokusim se to velmi zjednodušit. Je chyba si myslet že při telefonování se přenáší nějaké vlny, které svým hlasem vytvoříte,tomu už dávno není. Veškerá komunikace ať hlas, e-mail nebo text se digitalizuje. Pak je přenos velmi jednoduchý, vlastně se přenáší jenom 1 a 0. Digitalizace hlasu se provádí, pomocí PCM Pulzně kódová modulace, chcete-li se o tom více dozvědět doporučuji mrknout sem: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pul­zn%C4%9B_k%C3%B3dov%C3%A­1_modulace

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Podívejte se na stránky ve zdroji. Dnes se již v digitálních sítích nejedná o vibrace, ale o data (tedy jedničky a nuly). Ale i tak se vlastně nikdy nejednalo o vibrace. Analogový signál je v čase spojitý signál, u kterého se mění napětí, takže se dá jen složitě dělit a opět skládat. Digitální signál je signál, kdy napětí (ku příkladu 5V) určuje č.1 a napětí 0V určuje č.0. Pomocí jedniček a nul pak už můžeme v binární soustavě vyjádřit jakékoliv číslo, znak a podobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Attack-design

vlnami ale věř že ani já tonechápu, ten kdo to vymyslel je u mě pan Frajer s velkym F, jak tiskárná ví? co má vytisknout? jaktože slyšíme někoho kdo je daleko?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek