bolak

Excel: Opravení všech prvních písmen z malých na velké (bez použití funkce)

Mám ve sloupci „A“ v každém řádku text a potřebuju aby všechny řádky začínaly velkým písmenem, ale nechci to přes funkci. Jde to udělat přes nějaké makro nebo „najít&nahradit“?

Nejlepší odpověď
anonym

Automatická oprava velkých písmen
Různé způsoby oprav velkých písmen v aplikaci můžete povolit nebo zakázat.
Klikněte na kartu Soubor.
Klikněte na položku Možnosti.
Klikněte na položku Kontrola pravopisu a mluvnice.
Klikněte na tlačítko Možnosti automatických oprav.
Na kartě Automatické opravy zaškrtněte jakékoli z následujících políček, nebo jeho zaškrtnutí zrušte:
Opravit DVě POčáteční VElká PÍsmena
Velká písmena na začátku vět
Psát první písmeno v buňce tabulky velkým písmenem
Velká počáteční písmena u názvů dnů
Opravit nechtěné zapnutí klávesy cAPS LOCK

Zdroj: http://office­.microsoft.com/cs-cz/excel-help/automaticka-oprava-velkych-pismen-HA010354276.aspx

Další odpovědi
Dochy

V excelu lze přes makro udělat prakticky cokoliv. Ale napsat to makro nemusí být triviální. Rozhodně nestačí pouze „záznam makra“ jako pro nějakou triviální operaci.