Giouseppe

Byl jsem předvolán k soudu jako svědek. Nechci ale svědčit, protože je mi vyhrožováno. Co mám dělat?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, dostal jsem předvolání k soudu jako svědek. Na Silvestra minulý rok napadli mého kamaráda kluci, které znám, ale už je to docela dlouho a skoro nic si nepamatuje, ale na výslechu jsem řekl vše, co vím, no a teď mi vyhrožují a nechci svědčit, ale už jsem dostal pozvánku od soudu, co mám dělat? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Cenobita

Pokud ti někdo vyhrožuje, je to trestný čin, oznam to na policii, kdo ti vyhrožuje a čím (trestný čin nebezpečné vyhrožování). K soudu jít musíš. Jediná možnost omluvy je tvůj zdravotní stav nebo tvoje smrt (úmrtí). Soud tě může nechat předvést, pak z toho mohou být docela vysoké pokuty, v krajním případě i jiné postihy.

Další odpovědi
Pixma

Právo odepřít výpověď a další práva svědka v trestním řízení…

Zdroj: http://www.prav­nilinka.cz/pra­vo-odeprit-vypoved-a-dalsi-prava-svedka-v-trestnim-rizeni

Bednaricek

Dobrý den, nikdo Vám NEMŮŽE vyhrožovat. Obraťte se na Vašeho právního zástupce, který situaci posoudí a dá Vám reálné rady. Na místě bude také kontaktovat policii. Myslím si, že byste se měl k soudu dostavit (pokud jste byl předvolaný). Svědek má povinnost se především k soudu dostavit a vypovídat. Podrobnější odpověď snad poskytnou povolanější. Hezký den.

anonym

Nenech si od nikoho vyhrožovat, jednoduché.