Pokuta z metra

Kde mám zaplatit pokutu z metra? slyšela jsem
že to jde jen v Praze… bydlím 350km od Prahy a jelikož už to dlužím půl roku tak to asi bude bude už u soudu že?

Odpovědi
Nuk nuk

Nemusíte čekat až na předvolání k soudu.
Samozřejmě můžete jet do Prahy do hlavní pokladny. Pokutu ale lze poslat i složenkou. Pokud už je tomu půl roku, velmi pravděpodobně Vám došlo upzornění, že jste nezaplatila a zvýšená částka, u kterého by měla být složenka přiložená. Pokud ne, doporučula bych Vám zavolat do doplatkové kanceláře DP Praha a domluvte se s nimi třeba o zaslání této složenky a pak zaplaťte.
Z osobní zkušenosti moc nedoporučuji čekat až na předvolání. DP Hl. M. Prahy bude nejprve několikrát urgovat Vaši pokutu a částka se bude postupně zvyšovat. Pokud ale necháte věc dojít až k soudu, částka se Vám může zvýšit až na sumu okolo 10.000.

kokos23

Dobrý den,najděte si stránku dopravních podniků a telefonní číslo a zavolejte a zeptejte se.Držím palce.Hanka