Předvolání k soudu (odstoupení od smlouvy)

Ahoj ,před více než 2 lety jsem prodal skutr soukromé osobě,zezačátku bylo pár problémů ale vše jsme vyřešili,pak se zakazník odmlčel.Nicméně stroj vozil na opravu do jineho servisu skterým nemáme žádný smluvní vztah ,ale jsou dovozci stejných strojů jako my.

Asi před čtvrt rokem mě přišla od soudu žaloba na odstoupení od smlouvy ke které jsem se mel vyjádřit.Argu­mentoval jsem paragrafem u občanského zákoníka § 625 viz: http://busines­s.center.cz/bu­siness/p...k/cas­t8h2.aspx z kterého plyne i povinnost zákazníka provést opravu u prodávajícího, v souladu s čímž byly sepsány i Vaše obchodní podmínky.

Dnes jsem dostl předvolání k soudu.Můžete mě někdo poradit na co se mám připravit?

Zakazník chce celou částku nového stroje + poplatky za právníka …cca 60 000,–kč.

dík

Nejlepší odpověď
anonym

Optimální by sice bylo jít tam rovnou s právním zástupcem a přímo doložit jeho zmocnění.
Ale i tak si rozhodně připravte veškeré doklady z prvotních reklamací a trvejte na tom, že jste postupoval podle obchodních podmínek, které váš zákazník uzavřením kupní smlouvy akceptoval.
Advokát protistrany se tím živí, takže to zkouší, soud přijme jakýkoliv formálně sepsaný podnět a teprve v rámci řízení, rozhodne.
Navíc při odstoupení od smlouvy by vám skůtr vrátili, šlo by jej ještě se slevou prodat, takže škoda by nebyla celých 60 tisíc Kč.
Při negativním vývoji stání navrhněte odročení za účelem právního zastoupení, jeho seznámení se spisem a doložení dalších podpůrných důkazů, jak listinných, tak věcných, případně svědeckých výpovědí.
I pak se lze odvolat, rozhodně bych se nenechal vmanipulovat do role vědomého viníka.