7KATKA7

Představ si kolo (bicykl) jedoucí po silnici.

Horní část rotujícího kola se pohybuje vzhledem k silnici rychleji než část dolní. Horní část rotujícího kola se pohybuje vzhledem k silnici pomaleji než část dolní. Horní část rotujícího kola se pohybuje vzhledem k silnici stejně rychle jak část dolní

Nejlepší odpověď
anonym

Příprava na stránku s kvízy?

Další odpovědi
GangstaHelper

Obě části se OTÁČEJÍ stejně rychle. Dolní část, tedy místo, kde se kolo dotýká země, se ale nepohybuje vzhledem k silnici.

Horní část se pohybuje 2× rychleji vzhledem k silnici, než je rychlost jízdy kola.

led

Doporučujem písať otázniky

mosoj

Otázce tak zcela nerozumím.
Rychlost kola je dána obvodovou rychlostí.
Ta je stejná jak pro horní polovinu kola, tak
pro dolní polovinu. Silnice se nepohybuje, takže celé kolo, t.jest horní i dolní polovina se pohybují vůči silnici stejně.

Pokud by jsme chtěli dělat analýzu pohybu jednotlivého bodu kola vůči silnici, tak se jedná o velmi složitý rozbor zahrnující otáčivý a přímočarý pohyb vůči sobě jehož řešení spadá do vyšší matematily a o tu určitě nejde.