_136

Předpokládá se, že vláda ČR odkývne prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
autacek

NE

Vláda to neodkývne, odkývne to parlament. Mimochodem nebylo už dost času na to, přijmout takovou legislativu, která by koronavir řešila bez toho, aby si mohla vláda, resp. její vůdce, dělat bez ohledu na vůli parlamentu, naprosto co chce?

Další odpovědi
Mc Merkurion

ANO

… jen blázen věří že NE, stačí se podívat na státy okolo …

JežíšKristus

ANO

Do voleb to vydrží určitě

led

ANO

Vzhľadom na súčasnú zdravotnú situáciu v ČR a okolitých štátoch je to jediné riešenie, pokiaľ sa má znížiť šírenie nákazy obyvateľstva.
Ale… Nespoliehajte sa len na „stranu a vládu“, ale aj sami prispejte k svojmu zdraviu. Treba si ale uvedomiť, že nestačia len príkazy vrchnosti, ale každý musí prispieť aj vlastným pričinením k zníženiu nebezpečenstva nákazy a zdravotnej odolnosti aj sólo návštevou prírody s bezpečným odstupom od ostatných a pohybom, cvičením čerpať životnú energiu prírody a Slnka.
Dosť bolo priberania na váhe a naberania sádla na tele. Obézni sú viac ohrození než tí, čo sú v zdravotnej norme. Vypnite počítač a začnite cvičiť!

Ametyst

ANO

Samozřejmě je skvělé pro vládu vládnout v nouzovém stavu, kdy si děla co chce, utrácí, kde chce, a nemusí se zpovídat parlamentu. Kontrolní mechanismy jsou v nouzovém stavu ubohé.

Drap

ANO

Sodní lidé to předpokládají, opozice bude opět proti.

da ny

ANO

Pravda, vláda je na to „malý pán“, rozhoduje parlament.
Vzhledem k tomu, co se děje i v okolních zemích by mne to nijak
nepřekvapilo.

jirka F

ANO

Určitě jinak to nejde.

paul1

ANO

Vypadá to tak, že jinudy cesta nevede.

quizzi

ANO

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Vláda navrhne, parlament schváli. Alebo aj nie, ale potom by parlament aj mal prevziať zodpovednosť za prípadné väčšie rozšírenie nákazy.

Ametyst

V nouzovém stavu to až tak neplatí a vláda má volné ruce. Státní zakázky bez výběrových řízení jsou jen malý příklad. Možná to byl právě registrační systém očkování- kšeft pro kamaradíčky, který se fakt nepovedl.

autacek

@led Ne, odpovědnost je pořád na vládě a ta by měla, pokud nedokáže plnit to, co se od ní čeká, abdikovat.

elkon

Vláda dělá co je třeba, jen slepej a hluchej to nechápe (nebo dělá že nechápe) a stále do něčeho reje. Některé okolní státy jsou na tom podobně.

led

Krásna myšlienka, ale ako to sledujem a ak vládnúce strany majú v parlamente rozhodujúcu väčšinu, tak v tom nie je žiadny problém . Len pozrite, ako to na slovensku krásne funguje. Premiér pošle do Parlamentu svoju domácu úlohu a Parlament to odsúhlasí aj proti vôli opozície