předkládání dokladů v hotelech na území ČR

zajímá mě, zda pro prokázání totožnosti při ubytovánín hotelu v ČR je dostatečné, když místo občanského průkazu předložím pas (jedná se mi o to, že nechci dávat údaje o manželovi, rod. stavu atd.). děkuji

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Při ubytování je možné použít jakýkoliv osobní doklad, kde jsou základní informace, tedy jméno, adresa trvalého bydliště a datum narození, resp. rodné číslo. Můžete tedy použít cestovní pas.

Další odpovědi
kazisvět

Předložit pas namísto občanského průkazu není žádný problém. Stejně postupují i cizinci.
Hotelu jde stejně zejména o to, aby měl jistotu, že nakonec zaplatíte, a tak některé hotely si mohou chtít po dobu pobytu pas ponechat.