fissi

Jak zjistit rodné číslo dítěte podle jeho data narození?

zjistit rod.cislo ditete podle data narozeni

Nejlepší odpověď
klumprt

Jak zjistit rodné číslo dítěte podle data narození?

Lze určit toliko tu část před lomítkem a to ještě musíte znát pohlaví, protože holkám se k měsíci přičítá 50.
RRMMDD
Dnes narozená holčička bude mít rodné číslo začínající 195130…
Ty čtyři cifry za lomítkem se přidělují nevím přesně jakým způsobem. Odhaduju, že každá porodnice má přidělené nějaké intervaly, nebo se přidělí tři cifry nějakým centrálním systémem a čtvrtá cifra je kontrolní a dává se tak, aby celé rč bylo dělitelné 11.

Další odpovědi
Funna

nijak…
prvních 6 je sice jasných, tj. je to datum narození (pro ženy se přičítá 50 k měsíci narození), ale ty tři za lomítkem jsou v podstatě pořadová čísla pro celou republiku + přidávána kontrolní číslice (celočíselný zbytek po podílu devítimístné části rodného čísla a čísla 11)…

Mc Merkurion

… přidělování rodných čísel a doplnění kontrolního čísla za lomítkem: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rodn%C3%A9_%C4%­8D%C3%ADslo