Šidlo

Prečo si Češi aj Slováci myslia, že sú privilegovaní?

Plný internet rôznych plačov, že biely hetero zamestnaný muž je privilegovaný a preto je zodpovedný za všetko zlo. Niektorým chytrákom stačí, že byť biely znamená byť zlý.

  1. ako na takú iracionálnu blbosť vôbec prišli?
  2. Väčšina ľudí z východného bloku v skutočnosti nie je privilegovaná:

https://www.buz­zfeed.com/regaj­ha/how-privileged-are-you?utm_term=­.fr6ENmRkA5#.i­oOmAlWkay

Pre neangličtinárov: na privilegovanosť treba 70–100 bodov. Za ,,rasu", pohlavie a orientáciu sú len tri body. Takže diskriminovaným chúďatám ,,gratulujem", do najbližšej zúrivej diskusie môžete napísať, že podľa amerických kritérií tu trpíme ako kone.

dubaro: vy ste si ten link ani len neprečítali, že? na Slovensku s rómskym menom niekde nenájdete prácu – nie, ani s vš. väčšina gayov je v šatníku – prečo asi, keď sú takí privilegovaní?! časť populácie (vrátane štátnych zamestnancov!!! – ktorých pracujúci rómovia aj homosexuáli platia z daní) na fb posiela obe skupiny do plynu denne a polícia s tým nič nerobí – aj to je ohromné privilégium, že?

a mimochodom, psychopati sú privilegovaní v každej menej vyspelej kultúre, ktorá uprednostňuje zverskosť pred slušnosťou...­..pripomeňte mi, koho to máte vo vláde?

Nejlepší odpověď
Drap

Jak jsi přišel k tomu tvrzení? Jsem Čech a nepovažuji se za privilegovaného. Někteří si to možná skutečně myslí, ale je to jejich věc. Každý si může myslet co chce.

Další odpovědi
led

Internet je plný, jemne povedané, volovín rôzneho typu. Nie su tu len užitočné a potrebné informácie.
Neviem, prečo by som musela pozerať odkaz v angličtine…
k vašim poznámkam…
na Slovensku, ale aj v Českých zemiach niekde pri hľadaní práce na vás pozerajú nielen podľa profesie a pracovných znalostí, ale (aj keď im to zákon výslovne zakazuje) prihliadajú aj na váš vek, pohlavie, rasu alebo národnosť, prípadne náboženskú alebo pohlavnú orientáciu. Na druhej strane tieto pohľady sú, aj keď skryté, i v zahraničných firmách na území ČR a SR, aj v iných štátoch.
Takže o privilégiách tu nemožno hovoriť.
Píšete o časti populácie, ale nechápem zvýraznenie štátnych zamestnancov – to nie sú len úradníci a policajti… ale aj množstvo profesií, bez ktorých fungovanie štátnych organizácií si ani nemožno predstaviť. Veru aj upratovačka na úrade je dôležitá, aj keď to je len štátny zamestnanec, ktorého si platíte aj vy.
a váš dodatok o psychopatoch s dovetkom „pripomeňte mi, koho to máte vo vláde?“ napriek vašom privilegovaní na tejto stránke, možno chápať ako urážku predstaviteľov vlády cudzieho štátu.
No, nechám to na posúdení admina

dubraro

Ona jich většina skutečně je privilegovaná. Již proto, že privilegované jsou ženy, kterých je více, než mužů. A z mužů pak další skupiny: homosexuálové, cikáni, psychopati…