Avatar uživatele
KarlikVei

Právo o zabavení majetku či věci

Dobrý den chtěl bych se zeptat. Může mi učitelka zabavit tupý zaoblený nožík o přestávce kdy nikdo nebyl skoro ve třídě a ukazoval jsem ho spolužákům?
Ptal jsem se jí kdy si ho mohu vyzvednout a řekla mi že až na konci deváté třídy :( (jsem na začátku osmé). Má na to právo?
Předem děkuji za odpověď.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 216 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Pokud žák porušuje školní řád, má učitel právo reagovat. Běž se omluvit a úča ti to vrátí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Ne, je to přestupek. Pokud ti učitelka řekla, že ti vrátí ten předmět na konci školního roku, dopustila se protiprávního jednání.

Ty jsi naopak zákon neporušil. Nožem si nikoho neohrožoval. Jenom si ho ukazoval.

zdroj: učivo na OA – učitel práva nás tohle naučil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý den,

ano, učitel nebo učitelka má právo zabavit předmět, pokud poškozuje klid a pořádek ve škole nebo pokud je jeho přítomnost v rozporu s pravidly školy. To se zvláště týká předmětů jako jsou zbraně či nože, které by mohly ohrozit bezpečnost ostatních studentů.

Zda si můžete nožík vyzvednout hned nebo až na konci školního roku závisí na konkrétních pravidlech dané školy. Bylo by dobré si o tom promluvit s rodiči, kteří mohou oslovit školu a vyjednat vrácení nože, pokud to považují za nezbytné.

Je důležité si uvědomit, že nože a zbraně obecně nepatří do školního prostředí a že to může být bráno velmi vážně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Jistě, nic takového do školy nepatří. Učitelka je výchovný pracovník, právo je na její straně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek