Právo na informace o hospodareni domu.

Dobrý den,
S manželkou jsme si před časem koupili byt v osobním vlastnictví. Vážně se nám nepozdává finanční hospodaření výboru SVJ. Chtěl bych se vás zeptat, jaké práva máme jako majitelé jednotky? Chtěl bych po výboru SVJ nahlédnutí do hospodaření (účetnictví) mám na toto právo? Pokud ano, jak o to mám požádat výbor a do jaké doby mě musí vyhovět?
Velice Vám děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Každá SVJ má své stanovy, bylo by dobré se s nimi seznámit. Mimo výboru bývá ještě ustavena kontrolní komise, to také má svůj smysl. Právo na informace hospodaření SVJ samozřejmě máte, vždyť jsou to i vaše peníze. Tady snad žádný termín není, já jsem v úterý požádala o informaci o momentálním stavu financí našeho SVJ a včera mi to došlo mailem. Všechno je to jen o vztazích mezi lidmi, výbor není nějaký nadřízený úřad, ale jen volený orgán.

Další odpovědi
www

Z logiky věci vyplývá, že ano. Protože nemám vlastní zkušenosti, vše najdeš zde:

Zdroj: www.portalsvj.cz/