EDA

Poradíte, jak se vypořádat s exekucemi?

Protože mám několik exekucí, potřeboval bych poradit, jak se s nimi vypořádat. Nyní pracuji a také něco splácím, ale je to běh na dlouhou trať a již nemám peníze na právníka. Dříve existovaly právnické poradny, nyní nevím, jestli ještě jsou.

Původní neotázka
právnické rady zdarma

Nejlepší odpověď
Hans51

S největší pravděpodobností by Vám pomohlo tzv. oddlužení.

Další odpovědi
terry

A proč ti vadím že to je běh na dlouhou trať?
Nejsi sama a dluhy se mají platit.
Prostě delší dobu se uskrovníš a postupně splácej.

zjentek

Přizpůsobovat dohody s daným exekutorem své finanční situaci a platit a platit. Dohody jsou možné, pokud dlužník je férový, to je tak jediná „dobrá“ rada.

Nikol Hryció

Dobrý den,

v první řadě by bylo vhodné obrátit se na společnost, u které daný úvěr máte. Je dost možné, že problém vyřešíte už s nimi – například skrze snížení splátek nebo stanovením nového splátkového kalendáře. Krajní řešení představuje vyhlášení osobního bankrotu. V takovém případě vždy hraje roli celková situace a možnosti, jak ji řešit. Pomoc můžete najít i u občanských poraden, kterou jsou bezplatné a mohou Vám ve Vaší situaci poradit – http://dluhy.ob­canskeporadny­.cz/index.php/kam-pro-radu.

Za tým ombudsmana Home Credit
Nikol Hryciówová