Honza2

Praní v pračce – Proč se musí prát syntetika jen v polovičním množství?

V návodu pračky je uvedeno: bavlna 4,5kg, syntetika 2kg, vlna 1kg. Je to kvůli pěnění? Nebo aby prádlo „necuckovatělo“? Co se stane když budu prát plné množství?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Pokud je to na váhu, tak syntetika má při stejném objemu menší hmotnost. Já už to mám vyzkoušené, že vkládám prádlo volně do pračky a když je plná, je toho akorát. Otec to kdysi vážil a vycházelo mu to stejně jako mně.

Další odpovědi
hanulka11

Je dobře pračku neplnit nadoraz, prádlo se tak lépe vypere a nepomačkají se vlákna a líp se vymáchá .Poslechni doporučení výrobce

michael69

Vyzkoušejte to a uvidíte. :D Nevím co tím výrobce myslel,patrně kvůli programu,ale do pračky je dobré dávat prádlo tak, aby byl buben téměř plný,protože je při ždímání vyvážený.Vezměte v úvahu také to,že jakmile se buben naplní vodou,prádlo ztratí na objemu.Jinak pokud máte zapěněný buben,tak to nepere.To přemáchněte a zapněte to znova s menším množstvím prášku.