Pracujete rádi přes čas?

raději odvézt dobrou dodělanou práci než nedodělat práci a odejít? já rád pracuju přes čas i když mi za to nikdo nic neplatí :)
Doplňuji:
lahny: no to víš, já přemýšlím srdcem,pracuju mozkem a mluvím pusou :) a písmenka mi jdou ještě líp :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Za minulého režimu jsme se o přesčasy přetahovali. Znamenalo to peníze navíc. Pokud se přesčasy povolily tak se platily, pokud ovšem sám pracovník nechtěl náhradní volno. Každý měsíc jsem měl tak 40 – 60 hod přesčasů.

Další odpovědi
anonym

Tak to je vidět, že nemáš namáhavou práci.Dělal jsem dvanáctky a když z další směny nepřišel pracovník na směnu, tak jsme museli dělat o čtyři hodiny déle a pracovník z další směny musel přijít o čtyři hodiny dříve, takže přesčasy.A to bylo na mrtvici.
Zrovna tak, nyní nadávají lidi z firmy ve vedlejším městě, dělají 6!!! nočních směn a když mají ranní tak, musí v sobotu do práce.Čili celý víkend mají akorát když mají pouze odpolední směnu.
Tak takovouhle práci bych ti přál, aby jsi poznal co to je dělat přesčasy a to všechno za 10–12tisíc.

anonym

Kdyby se počítala doba přesčasů do odpracovaných let, byl bych už pár let v důchodu.
Lahny, nevím, ale u nás i po odpolední nemáš volný víkend, protože jdeme do práce v neděli od 18-ti na noční.

GM

Ano. Pracuji v nepřetržitém provozu 12 hod. směnách a na přesčasy chodím dobrovolně a ráda, protože máme 60% příplatek. Nejraději chodím na noční.

anonym

pro mosoj
Jenže za minulého režimu byly přesčasy DOBROVOLNÉ, dneska jsou NUCENÉ.Pokud nepřijdeš o víkendu do práce, tak v pondělí vyhazov (teda někdy to nechají až na konec měsíce (neprodlouží smlouvu).
A za minulého režimu když fabrika potřebovala přesčas, tak když bylo víc lidí, dala autobus, pokud bylo lidí jen na jedno auto, tak ŘIDIČI ZAPLATILI JAKO ZA TAXÍK (taky jsem kolikrát dostal zaplaceno).
Dneska nikoho nezajímá jak se dostaneš do práce a auto ti už NIKDO nezaplatí.

anonym

pro barbakan
Ona to má každá firma jinak.My jsme chodili na ranní,čili volná sobota, z neděle na pondělí noční a pak celý týden po noční byla odpolední (tam teda byly oba dny volné, protože se se šlo od pondělka na ranní).
A když jsem dělal na nepřetržitém provozu, tak dva dny ranní, dva dny odpolední dva dny noční a dva dny volno , čili na čtyři směny.
Ale jak říkám, každá firma si to přispůsobuje podle sebe.

anonym

Podívej, já mám pracovní smlouvu na neurčito, ale i tak se zdráhám „nejít“ o sobotách do práce.