Avatar uživatele
pulec01

Pracovní úraz a výpověd zaměstnance

Dobrý večer, v současné době se léčím již 3 měsíce z pracovního úrazu a léčba ještě nějaký čas potrvá. Ráda bych ukončila pracovní poměr, ale nevím, zda počkat až do ukončení léčby, nebo můžu dát výpověd i v době trvání. Bojím se, jestli se tímto krokem nepřipravím o odškodnění a bolestné. Rozhodně se do zaměstnání nechci vrátit ani na jediný den… O ukončení prac. poměru jsem vážně uvažovala ještě před úrazem.
Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.Paradoxně pracuji v nemocnici… Měla jsem úraz ruky (3.3.2011), který byl diag. jako podvrtnutí a natažení zápěstí. Bolest ale byla od začátku nesnesitelná, mimo zápěstí mě bolel malíček. Podle doktorů mě malíček nebolel…Minulý týden jsem byla zpět na chirurgii, kde určili prvotní diagnozu. Doktor se na ruku ani nepodíval, poslal mě na rengen a pak šrl někam moje snímky konzultovat. Po návratu se na ruku opět ani nepodíval a na chodbě mě dal už napsanou zprávu. Podle ní jsou bolesti chirur. nezdůvodnitelné a přehodil to na naurologa a ortopeda. Druhý den jsem šla k obvod. který mě řekl, že mám jít do práce, že tam na bolest zapomenu. A když ne, napíše druhou neschopenku. Včera jsem jela na konzultaci k chirur. do jiného města, který diagnostikoval rupturu kloubního pouzdra malíku. ruku mám na 6 týdnů v sádře a pak se uvidí..(cituji – vázne plná addukce, rovněž plná extenze malíčku, při flexi z extenze výrazné přeskočení v 5ML kl.
Ještš jednou díky všem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4776 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Rozhodně bych v době trvání neschopnosti neukončovala prac. poměr.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
slimaczek

Dobrý den, o odškodnění za úraz se nepřipravíte. Na to máte nárok. Ovšem krom jiného odškodnění, Vám náleží i odškodnění ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti. Pokud ukončíte pracovní poměr, odškodní Vás pouze za dobu, kdy jste byla v pracovní neschopnosti u zaměstnavatele. Pak už Vám to nikdo nespočítá. Takže být Vámi ukončil bych pracovní poměr až po skončení PN. Pokud již nemáte neschopenku a pouze se léčíte není problém podat výpověď. O bolestné se nepřipravíte. Po skončení léčení Vám ošetřující lékař vydá posudek o bolestném a společně s dalšími náhradami můžete žádat u zaměstnavatele odškodnění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek