hosajda

Pracovní úřad. Musím se hlásit?

Ahooj. Mám dotaz. Zítra chci podat výpověď ve zkušební době a 15.1. chci nastoupit do nového zaměstnání. Musím se hlásit na Úp kvůli 8 dnům? Díky za odpověďi

Nejlepší odpověď
Dochy

U nás není žádná povinnost pracovat a není ani žádná povinnost hlásit se na UP. Na UP se hlásíš, pokud potřebuješ pomoct najít práci, či pokud chceš aby za Tebe stát platil zdravotní pojištění, které povinné je. Pokud se nemýlím, pak stačí být zaměstnán i jen část ,ěsíce aby za Tebe zdravotní pojištění zaplatil zaměstnavatel. Podle mně se tedy nikam hlásit nepotřebuješ. Chceš-li mít jistotu, můžeš se informovat na Tvé zdravotní pojišťovně.

Bacha: Pokud Ti to zaměstnání nevyjde, může Ti to s pojištěním způsobit problémy.