EliškaG

Pracovní smouva na dobu určitou – záskok za rodičovskou dovolenou

Dobrý den, již asi po třetí jsem dostala v práci dodatek ke smlouvě kde je napsáno smlouva na dobu určitu – zástup za rodičovskou dovolenou paní XY. Chci se zeptat pokud by se dotyčná již do práce nevrátila zda mám nějaký právní nárok na prodloužení smlouvy na dobu neurčitou nebo jestli mě ji potom můžou opět dát na dobu určitou a zase jako zástup za rodičovksou dovolenou někoho jiného? Vím, že na dobu určitou se může jen třikrát, ale takto to zaměstnavatele obchází tím, že dávají zástup za rodičovskou dovolenou. děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Neni na to žádný nárok. Smlouva může být jakkoli prodloužena, nebo skončí pracovní poměr.

waser

Bylo by vhodné kdy paní končí paní dovolená. Kdyby totiž s vami počítali i po tomto datu stává se vaše smlouva na dobu neurčítou
Doplňuji:
Zakon 262/2006 §65 odstavec 2

ivzez

Četla jsem, že se v tomto ohledu chystá další změna – mají odpadnout veškerá omezení u pracovních poměrů na dobu určitou.

Pokud to projde, můžeme se se smlouvami na dobu neurčitou rozloučit.

waser

musím poopravit první větu---Bylo by vhodné zjistit kdy končí paní dovolená