Razhel

Co myslíte, je možné najít zaměstnání s ukončenou základní školou?

Dobry den, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o tom že i se základní školou můžete mít slušnou práci. Konkrétně v HR (personalistika).
Chci si dělat případně kurz na tento obor, tak jestli se to vyplatí.
Děkuji moc za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

--

Práce se základní školou.

Nejlepší odpověď
Funna

Bohužel dnes se při přijímacím řízení hledí na dosažené vzdělání a personalistka musí mít min. středoškolské …takže se základkou a „nějakým“ kurzem tě jen tak někdo nepřijme…buď by to musel být známý a nebo bys mohla zkusit brigádu na nějakém jiném postu a pokud budeš dobrá, nechají si tě tam a můžeš se vypracovat výš…

Další odpovědi
Malvína

Muže být. Když jsi šikovný/á a ukážeš, že umíš, nemusí být problém. Taky hodně dělají kontakty…

elkon

Myslím, že se základní školou to nebude žádná hitparáda. Pokud nejsi právě podnikatel. Málokdo zaměstná na odpovědné funkci někoho bez vzdělání. Byl by sám proti sobě. Kurz nikdy nemůže nahradit plnohodnotné vzdělání. Kurzy bývají pro rozšíření stávajícího vzdělání, nikoli náhražka. Můžeš si vzdělání doplnit, pokud na to nemáš, nemáš ani co pohledávat na takovém místě.

Ametyst

Je známo, že soukromý sektor je přísnější než státní sektor.
Setkala jsem se s úřednicemi na úřadu MV, odbor azylové a migrační politiky, co neuměly žádný cizí jazyk. Zato v soukromé zahraniční firmě má mít jazykové znalosti skoro i uklízečka.

Bobek 2

Uf, napřed jsem to pochopil tak, že chceš dělat personalistu/-ku na základní škole.

To přece záleží na tom, jak kvalitní je ten kurz. Dobrý a důkladný kurs tě může naučit víc než střední škola, špatný kurz z tebe jen vytáhne peníze a nic nového se nenaučíš. Personalista by určitě měl mít absolvovanou alespoň základní školu – kdo základní školu nedokončil, tomu bych tento obor nesvěřoval. Jinak samozřejmě záleží na tom, jestli si pod tou personalistikou představuješ jenom to, že budeš vyřizovat nezbytné papírování kolem tří zaměstnanců nějakého živnostníka, nebo jestli chceš být náborářem a headhunterem a dbát na edukaci a formaci pracovníků nějakého nadnárodního kolosu. Nejmenší firmy většinou personalistiku dělají společně s účetnictvím.

Drap

Práci si samozřejmě najít může. Nevím co je to dobrá práce? U každého je to hodnoceno přece jinak. Personalistiku nevím, ale moc bych na to nespoléhal. Lidé se vzděláním na tom budou lépe.

hapiky

Pokud nejsi génius, budeš to mít těžký. Můžeš ale být v něčem dostatečně dobrý, aby jsi obhájil výši svojí inteligence.