Nassin

Poznáte na přiložené fotografii ptáka, který snesl tato vejce?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Měla jsem tip Rehek, ale už to tu je napsáno. Tak aspoň okomentuji to pěkné industriální hnízdo.:-)

Další odpovědi
autacek

To vypadá na kosa.

marci1

Asi kos černý, jelikož vejce jsou modrozelená a rezavě skvrnitá. 🙂
„Modrozelená vajíčka má například Rehek zahradní, Lejsek bělokrký nebo kos černý, ten je má navíc rezavě skvrnitá.“

https://www.pri­roda.cz/clanek/ne­ni-vejce-jako-vejce/

zjentek

No kos, ale proč na vajcach kosová nesedí? Co tak strašíš sakra? Kde je to hnízdo? Prostředí mi přijde jaksi neobvyklé, nepřirozené… to tam v okolí nemáte žádný tůje či aspoň hustý křák? No chudáci ptáci… i když od loňský zimy pozoruju, že jsou přemnožený.

A co znamená věta: „Jsem zvědav, jestli se všechna holátka vylíhnou.“ ??? VTF, heh? Takovýho pohledu se asi jen tak nedočkáš! (; D; D;

A k čemu jim děláš BUDKU? Tys nepostřehl, že si UDĚLALI HNÍZDO? Až z něj mladí 14 dní po vylíhnutí vypadnou (a to doslova), budou ti pak ještě 14 dní oxidovat po okolí, než sami odletí, tak ho na všechny lapálie PATŘIČNĚ PŘIPRAV, kočky pryč a tak, znáš to.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Co je to za otázku? Gde máš na tý fotografii toho ptáka?

Nassin

Gde? Asi se někdo baví přihlašovat se mým účtem a ftáka vymazal!

Nassin

Kvůli umístění hnízda nepoužíváme dešťovou vodu z barelu, ať má kos či kosice klid.

Ametyst

Hm, to bych udělala taky. Žádný problém. To jsi hodný.

Nassin

Tak ti kosi k nám lítají od nepaměti, tedy co mám zahrádku, ale teprve letos si udělali hnízdo. Jsem zvědav, jestli se všechna holátka vylíhnou. Už jsem jim připravil pítko a budku. Později budu informovat… otázku nebudu uzavírat. Díky.