kratagott

Povoluje legislativa výstavbu a provoz malého jaderného reaktoru pro energetické účely?

Pro pohon ponorek a lodí se používá reaktor, přiměřeného výkonu. Pro energetické účely např komplexu továren by to neměl být problém, ne?

Odpovědi
setapouch

Ano, staci ziskat povoleni od Stratniho uradu pro jadernou bezpecnost.
Doplňuji:
Atom resi zákon č. 18/1997 Sb., o mírovém využívání jaderné energie a ionizujícího záření (atomový zákon) – http://portal­.gov.cz/app/za­kony/zakonPar­.jsp?idBiblio=44906&nr=1­8~2F1997&rpp=100. To, co napsal mosoj, je Vyhláška o rozsahu, náležitostech a termínech vyúčtování dodávek elektřiny, plynu nebo tepelné energie a souvisejících slu­žeb

mosoj

V okamžiku, kdy si do domácnosti či bytové pořídíte jaderný reaktor o výkonu nad 10kW instalovaného příkonu, jste povinni dle zákona č.210/2011Sb. novelizace Z1 každý rok provádět revizi termonukleárního zařízení.
Institut jaderného zařízení tzv. IJZ Vám pak každoročně vyměří povinnou daň za recyklační poplatek jaderného odpadu dle odběru elektrické energie. Poplatek činí 1260Kč/1MWh na bytovou jednotku, bez ohledu na počet vytápěných jednotek z reaktoru.

Pravidelná každoroční revizní zpráva je vystavována pouze Jaderným úřadem pro civilní bezpečnost, tzv. JÚCB, jenž může zastupovat pouze školený inspektor absolvující katedru jaderné fyziku ČVUT s 5-ti letou praxí na JETE. Poplatek za revizní měření reaktoru činí 12.500Kč, vyhotovení revizní zprávy pak 4.500,–Kč/bytovou jednotku.

Dále hrozí zneužití jaderného paliva a štěpných produktů z reaktoru.

setapouch

mosoj: kde jsi vzal „Jaderný úřad pro civilní bezpečnost“ :D

setapouch

jo a ten „Institut jaderného zařízení“, to je taky dobry vtip :D