zdenekps

Povolené přečerpání účtu.

Dobrý den. V roce 2012 jsem si zařídil účet od ČSOB s povoleným přečerpáním účtu 10 000 Kč. Dosud jsem to přečerpání nevyužil a nyní by se mi to šiklo… Uvedu příklad když mám na účtě 7000 a potrebuji vybrat 8000 tak budu –1000 Kč. Půjde tedy těch 8000 vybrat ihned nebo kvůli tomu musím znovu do banky a zažádat, že bych potřeboval přečerpat? Jak to funguje, děkuji

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nevím jak kde, ale většinou se tomu říká kontokorent a částku povolenou k přečerpání se ti zobrazuje jako disponobilní zůstatek (zůstatek účtu+kontokorent [povolené přečerpání]) …

Další odpovědi
nyjono

Většonou to funguje tak, že můžeš vybrat hned. Tedy kdykoli chseš. Vybrat nebo zadat bank.příkaz.
Na výpise z účtu bys to měl najít. Zůstatek a disponibilní zůstatek. Ten disponibilní by měl být o těch 10 tis vyšší.
Jen počítej s tím, že úroky jsou nemalé.

briketka10

Nellepší bude kontaktovat ráno bezplatnou linku 800 300 300

Kepler

Nejde o přečerpání účtu, ale o kontokorent. U banky si jej můžeš trvale sjednat třeba na 10 000,–. Samozřejmě se z toho platí mastné úroky. U ČS nelze být v kontokorentu trvale, nejpozději do roka se musíš dostat do kladných čísel. Párkrát se mi stalo, že jsem krátkodobě přečerpal i ten kontokorent v řádu desítek korun, ale to ještě tolerovali. Při vyšším přečerpání neproběhly platby.