Kontokorentní (směnečný)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by se tu našel někdo, kdo by mně jasně (jednoduše) vysvětlil, princip toho úvěru. Předem děkuji

Nejlepší odpověď
answerer

Kontokorent je povolené přečerpání finančních prostředků do tzv. mínusu. V případě, že klient nemá peníze, banka mu půjčí v podobě kontokorentního úvěrového rámce př. 5, 10 či 20 tisíc apod. Ty se pak klient zavazuje vyrovnat. V případě, že tak učiní, kontokorentní rámec se mu obnoví a to až do případu jeho zrušení. Lidé kontokorentu moc nevěří, ale opak je pravdou. Já ho mám a jsem nad míru spokojen. Klient však musí počítat s tím, že se mu další měsíc strhne částka potřebná k vyrovnání shodku, který vznikl čerpáním kontokorentu (Klient šel nad rámec svých finančních prostředků a využil kontokorentní částku poskytnutou bankou). Laicky řečeno mám výplatu 25.000 a k tomu kontokorent 5000 např. K dispozici tak mám 30.000 kč s tím, že další měsíc se mi 5000 strhne tedy budu mít 20.000 a ne 25.000 ale zároveň mohu dalších 5000 čerpat. A tak to jde stále dál a dál

Další odpovědi
hanulka11

snad to pochopíš

banka ti nabídne výši kontokorentu např. 20.000kč to budeš mít na účtě /v záloze k tvým penězům / v případě, že bys potřebovala na nečekané výdaje .

není u něj obvykle stanovena pevná splátka, ty ale musíš v určité době (zpravidla jeden rok) úvěr splatit, tedy se s účtem dostat „do plusu“. Potom smíš zase kontokorentní úvěr čerpat dál. Je ale úročen vyšší částkou než jiné účty .

suaeda

Answerer to vysvětlil velice podrobně. Kontokorent (přečerpání) své finanční částky na svém účtě je dobrá věc. Ale jak se říká dobrý sluha, zlý pán. Jednou za čas je jeho využití dobrá věc, ale zvyknout si že každý měsíc můžu o stanovený obnos jít výše je nebezpečné. Člověk si zvykne na větší výdaje snadno, ale splácení je potom čím dál tím horší. Navíc je tam dost vysoký úrok cca 15 – 18 % (jak která banka). Co je o něco lepší, ale také to může mít nebezpečné následky je kreditní karta. Na rozdíl od debetní karty, ze které běžně čerpáme finanční hotovost z bankomatů, nebo platíme v obchodech si na kreditku rovněž půjčujeme od banky. Rozdíl je v tom, že pokud s ní zaplatíme v obchodech a vyrovnáme-li včas dlužnou částku tak je bezúročná (cca do 40–45 dnů). Pozor pokud vybereme kreditkou hotovost z bakomatu tak i zde naskakuje úrok a to hodně vysoký.