debetní úrok

Dobrý den, chci se zeptat co je debetní úrok. Každý měsíc mi banka odečítá za tuto položku 200 kč z účtu.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
rynek878

Debetní úrok
Debetní úrok má druh sankčního charakteru a počítá se z dlužné částky, kterou přečerpáte využitím povoleného debetu. Většinou se začne počítat až od určitého dne po nesplacené debetu například u debetní platební karty. Jsou přičítány většinou měsíčně (až 15 – 30%/rok), najdou se ale i případy denního úročení (až 3% u nebankovních subjektů). Zde je nutné splatit přečerpání opravdu co možná nejdříve, také se ujistěte, že opravdu zaplatíte celou částku. Protože při denním úročení se částka zvýší ještě o dobu než peníze dorazí. Banky jsou většinou v tomto lepší než soukromé společnosti. Jednak můžete složit peníze přímo na pobočce a navíc se můžete přímo ujistit, že je celý debet opravdu splacen a vám nehrozí další úročení.
V zkratce: U debetních platebních karet se v podstatě jedná o úvěr, který není úročen zhruba 40 – 60 dnů (záleží na bance či společnosti). Počítá se od datumu kdy si něco koupíte. Pokud není úvěr splacen začnou naskakovat debetní úroky (většinou měsíční) v řádech procent, které ale když to přepočtete na tok dostanou na 15 až 30%.
čerpáno z linku:
http://uroky.com/de­beteni-urok

ServiceOffer

BUSINESS LOAN PERSONAL LOAN HERE APPLY NOW WhatsApp +918929509036 financialserviceoffer876@gmail.com Dr. James Eric

Hong Kong

NALÉHAVÁ NABÍDKA PŮJČKY S NÍZKOU ÚROKOVOU ÚROKEM 3% PLATÍ HNED TEĎ. Akvizice na podnikatelský úvěr a všechny ostatní související půjčky KRISTICKÉ ÚVĚROVÉ FONDY vás pokryly, máme pro vás speciální nabídku, nabízíme vám platformu, kde můžete využít půjčku s úrokovou sazbou 3% na zajímavé období od 1 do 35 let, jsme spolehliví, důvěryhodní a legitimní. Nabízíme půjčku od minimálně 5 000 $ do maximálně 80 000 000 $: 00. Zájemci by nám měli laskavě poslat zprávu prostřednictvím portálu společnosti a vyplnit formulář žádosti prostřednictvím whatsapp: +256756543536 nebo e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com