Pájo

Považujete „za správné“, že prezident Klaus dělá reklamu soukromým (nestátním) subjektům?

Doplňuji:
Třeba:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/252769-klaus-vyrazil-vlakem-do-ostravy-poprve-vyuzil-soukromeho-dopravce.html

Nejlepší odpověď
tom004

Správné to jistě není,ale měl bys být konkrétní.
Doplňuji:
Třeba budu sám,ale já na tom nevidím nic závadného.Navíc poznamenal,že loni jel s ČD.Rohlíky kupuje u soukromých pekařů.Pro mne pozitivní reklama,kterou nic neporušuje.

Další odpovědi
anonym

ad tom, rozhodně nejsi sám, otevřená reklama vypadá úplně jinak.
Tazatel záměrně vytrhuje z kontextu a vkládá kontroverzní provokativní otázky očividně zaujatě a spoléhá na přízemní závist stádnosti.
Prostě minule jel s ČD, tentokráte s 2. dopravcem. Už dávno platí dohoda, že si oba dopravci vzájemně uznávají své jízdenky. Jednoduše nastoupil do soupravy, která byla aktuálně přistavena v době jeho příchodu na nástupiště. ČD nejdéle hájily svůj neobhajitelný monopol. Normální konkurence je ve prospěch zákazníků.
Většina soudných uživatelů už na Pája ani nereaguje, protože si zvykla, že prostě neumí být objektivní.
Spíše by si měl všímat faktu, že vláda od r. 2012 zcela otevřela železniční dopravu pro všechny dopravce, jako je to už dávno v normální Evropě. Pokud by se dokázal zbavit šosáckého lokálpatriotismu, tázal by se, proč zde otevření trhu trvalo tak neúměrně dlouho, když to jinde normálně funguje.

led

Prezident je vlastne najvyššie postavený zástupca štátu, preto nie je vhodné, aby robil reklamu komukoľvek inému ako svojmu štátu.

Drap

Bohužel , je to nešvar v celé naší společnosti.Nejen prezident, ale i vysocí státní představitelé by se neměli propůjčit k takovýmto věcem. Nelze se ale divit. Ryba přece smrdí od hlavy.

lexx

Každá koruna dneska dobrá, u Klausů se taky slaví Vánoce a ta krize v rozpočtu…

anonym

Nepovazuji to za nespravne. Nevim proc to lidi tolik resi. Ale ono je to jedno, lidi, co si potrebujou zanadavat, by si nasli duvod jinde.

Pájo

Jen bych dodal, že pokud se na něco ptám, neznamená to, že se s obsahem otázky bytostně ztotožňuji …a otázka tak vyjadřuje můj postoj a názor. Prostě se zeptám, jak to vidí jiní… Ve skutečnosti reklamu dělá tisk, ne Klaus…to si samozřejmě uvědomuji…Klaus se k tomu „jen“ propůjčuje.
Škoda, že při každé podobné šaškárně nějakého našeho státníka lidé nevidí (nedomyslí) to, že po silnici jede (v tomhle případě Klausův) doprovod – resp. auta po silnici prázdná, protože už většinou do vlaku SA či ČD na zpáteční cestě znovu nikdo nevleze a tedy s nimi neje tam a zpět.
Takže se dál nechávejte opíjet rohlíkem a užijte si moji neobjektivnost ;)