Avatar uživatele
Kepler

Považujete toto za umění?

Teď se dobrovolně budu prezentovat jako kulturní barbar. Takovéto mazanice se prodávají i za milióny dolarů jako abstraktní umění. Upřímně: dali byste za to aspoň stovku? Co to asi má představovat: kondenzovanou relativitu, barevný chaos, nebo schizofrenii?

pixabay:

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? pusinka50, Bičiště, ivzez, redy, zzzzz, marci1, Klaproth, gecco, orwell, Rokio před 2627 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Odpoveď byla označena jako užitečná

No, já bych řekl, že je to zachycení stavu vesmíru pár okamžiků po velkém třesku. A autor by mohl být klidně pan profesor Knížák. Von je to hlava, pane vachmajstr! A v tý hlavě s rebelskejma náušničkama se pane rodí nápady! Co příroda všechno nedovolí, že? Ale možná se jenom spletli a zarámovali místo obrazu tu překližku, co si na ní mistr míchá barvy 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Jestli to maloval slon – tak jo.
Teda tu stovku bych dala.
Nejsem milovník něčeho, čemu nerozumím. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nenamaloval to Ringo
(neobdivují tentokrát zvířátka Velký třesk)?

Umění to nejspíš bude,
přestože mně se to nelíbí…
_______

Doplňuji:

Stovku bych za to nedala.
Za stovku bych koupila vodovky + tempery
a prodávala lepší výtvory…

Kde že se to prodává?

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
L. da Vinci

Ano, dal, ale vzápětí prodal za ty milióny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

zmrzlinár neumyl naberačku

v nabračke sú teraz všetky príchute

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

já bych to nezatracoval. Pojem „umění“ udělal za posledních sto let dost velký vývoj. Může to znít neuvěřitelně, ale není opravdu „mazanice“ jako „mazanice“ a jakékoli nacákání barvy na plátno může mít dost rozdílnou úroveň. Nicméně je pravda, že se v moderním umění schovává fůra hovadin, které je dnes relativně snadné vydávat za hluboká díla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Umění to není, protože když se rozhodnu,ač nejsem malíř, tak něco dosti podobného stvořím i já. Zajímalo by mě, jestli tvůrce toho díla by byl schopen namalovat třeba lesní zátiší, jako např. Šiškin nebo krajinku jako Slavíček. Ovšem snobové při vernisáži se nad tím určitě rozplývají a vedou řeči o tom, co vše v tom vidí a jaké že to je avantgardní umění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Medulka.013

Mně se ten obrázek líbí. Mám ráda takové ty různé patlaniny, protože si tam můžu sama představit cokoliv. Zde třeba vidím peří exotických ptáků. A jestli bych si ten obraz koupila? Mít na něj, tak jo, a klidně bych vysolila i miliony. Ale žel tolik peněz nemám a za 100.- bych nějakou mazlaninu nakreslila sama.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je to otázka pohľadu a schopnosti svoj pohľad predať.
Každý môžme vidieť v tomto niečo iného… môže to byť moravská „Jízda králů“ (krojovany kráľ na bielom koni), môže to byť štrnganie kľúčov (červené ruky), môže to byť ráno na pastve, či únos Europy, prípadne stopy po utieraní štetca po maľovaní veľkonočných vajec…
To už záleží na vás. Nemusíte prijať názory iných. Majte svoj názor…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Ano, umění to je. Já autorovi rozumím a za stovku bych si to koupil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Už i pohádky si dělají srandu z tohoto moderního umění

http://youtu.be/ZtnW3ol1­GJ0?t=5m24s

Upravil/a: Lurius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Řekl bych, že autor hulil dobrej matroš…
Ale neuráží mne to, klidně bych si to na zeď pověsil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jako tištěnej vzor toaleťáku by se to docela vyjímalo >>> nikam jinam to nepatří …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Kepler a ako ste vy nazval toto svoje dielo? 🙂

před 2626 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Zatím to má pracovní název „Zkondenzovaná relativita“ 🙂

před 2626 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

palček za toto umenie

před 2626 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

orwell: smekám, dal bych nominaci, ale těším se na další vtipné komentáře! Super!

před 2627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Ne na všechno se dá vtipně odpovědět, ale ty jsi mi nahrál na smeč. Nedivil bych se, kdyby to Knížák (pokud není autorem) třeba koupil za ty milióny pro Národní galerii. On už teď asi nemůže, kdo ví, kde mu je konec. Viděl jsem i další podobné hrůzy, kdy člověk neví, jestli je to abstraktní konkrétno, nebo konkrétní abstraktno. Ale ono je to vlastně jedno 🙂

před 2627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Však jo, mně se taky někdy nahraje na smeč. A pak je z toho buď kvalifikovaná odpověď, nebo bohapustá sranda 🙂

před 2627 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek