poa.li

Považujete drobné lži za běžnou součást komunikace?

Odpovědi
anonym

Ano, občas, zřídka

Raději milosrdná lež,než krutá pravda'

hanulka11

Ano, občas, zřídka

Barbakane, vzal jsi mi to z úst.

Terryle

Ano, běžně

Už jenom obligátní výměna frází „jak se máš“ , „dobře, díky, a ty?“ může být a myslím, že často bývá plná lží… mnohdy nás nezajímá, jak se dotyčný má, ale ptáme se jen ze slušnosti. A on se nemusí mít dobře, ale je slušnost takhle odpovědět, navíc se tak nikdo nebude babrat v jeho případných problémech. Celá komunikace bývá plná drobnejch nepravd, a nemusí být ani slovní…

Neonka

Ano, občas, zřídka

Kdy si s někým povídám a něco mu vyprávím, možná třeba malinko přeháním, aby bylo vyprávění zajímavější 🙂 , ale jinak si záměrně nic nevymýšlím a nelžu. 🙂

sabik11

Ano, občas, zřídka

janek66

Ano, občas, zřídka

Drobná lež,nebo mírně poupravená pravda je někdy opravdu lepší než čirá pravda.

Fun1k

Nikdy

quentos

Ano, občas, zřídka

Mousinek

Ano, občas, zřídka

lucille

Ano, běžně