zjentek

Považuje se jakýkoli dokument odeslaný přes datovou schránku automaticky za podepsaný majitelem této schránky?

Nejlepší odpověď
elkon

Ano: Pomocí datové schránky můžeme komunikovat s jakýmkoliv úřadem, například okresní správou sociálního zabezpečení, zdravotními pojišťovnami nebo finančním úřadem. Funguje podobně jako e-mailová schránka, s tím rozdílem, že majitel schránky je úředně ověřenou osobou. Zjednodušeně řečeno datová schránka nahrazuje podpis.
https://www.jake-james.cz/blog/da­tova-schranka-vyhody-nevyhody-sankce