zzzlatokopka

Používáte ještě slova jako „veřejná bezpečnost“ nebo „národní výbor“?

Dnes jsem svezla do města jednu starou paní, která kousek od nás bydlí. Říkala mi, že ji okradli a musí zajít na veřejnou bezpečnost a pak ještě na národní výbor.

Fakt se mi chtělo těm výrazům smát, ale překonala jsem se, aby si nemyslela, že se směju tomu, že ji okradli. Občas to slyším od starších lidí, ale čtvrt spoletí po zrušení, mi to připadá k smíchu:-))) Představa, že je na tom VB nebo NV oslovila „soudruhu“ je docela šokující:-DDD

Používáte to taky ještě???

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
klumprt

Většinu života jsem prožil za nových pořádků, takže už tyto pojmy používám jen občas z legrace.

A pamatuju ještě jedno pěkné slovo: „esenbák“.

Další odpovědi
KK1

Ono mimo těch úřadů, kterým se prý věřilo, existovala také Vojenská akademie Jana Žižky z Trocnova. Většinou se tam odkládaly nepohodlné děti, kterým docela úspěšně vypláchli mozek. Jejich fotky lze na webu dohledat.Jsou roztomilí, hlavně ti, co jim díky odstávajícím uším nespadne čepice na krk.

marci1

Nepoužívám, ale slýchávám. Zrovna včera v televizi jsem zahlédla nějakou reportáž o havárii a pán tam říkal příslušníci VB.

JájsemRaibek

Jen z části. VB ne, ale policie, co se týče NV, tak říkám na výbor.

mosoj

Až ti bude tolik jako té paní, přijď se ukázat, určitě budeš také k smíchu.
Alespoň vidíš jak se tenkrát úřadům věřilo a jakou měly váhu.

gecco

Nepoužívám…
😉
A výraz „policajt“ používám už dlouhá léta – připomněla´s mi, jak jsem takto oslovoval dva, kteří mne zkoušeli uvrtat na ´rozvracení republiky´…
Docela je to žralo…
;-DD

ivzez

Nepoužívám. „Národní výbor“ jsem asi kdysi používala,
„veřejnou bezpečnost“ ani v době, kdy jsme ještě měli esenbáky.
A členům SSM jsem říkala „esesmani“ …

anonym

To teda ne!Veřejná bezpečnost byli pro mě vždy fízli,a národní výbor jsem už snad zapoměl.

zzzlatokopka

Klumprte a ještě „lidové milice“

klumprt

To je něco jiného. Lidové milice nemají ekvivalent v dnešní době.

gecco

Klumprt -. NAŠTĚSTÍ…

zzzlatokopka

Ale, pár dobrovolníků by se jistě našlo, a možná i tady:-)))

gecco

zzz – minimálně o jednom kandidátovi bych věděl, takovej Pepik…
;-D

zzzlatokopka

Hele nejmenuj, víš jak to dopadlo posledně.:-)

gecco

ZZZ – nejmenuju, ale když von je to takovej rejpala…
;-DD

bolak

o kom se bavíme?

zzzlatokopka

Mosoji špatně čteš, já se nesmála té paní, ale těm slovům:-)