Zvědavý

Používají dnes lidé ke zdokonalování své jazykové vybavenosti spíše jazykové školy, nebo se učí po internetu?

A co je více účinné? Kdybych se třeba já chtěl učit jazyk ENG jako mírně pokročilý, měl bych jít do jazykovky, nebo na nějaký web s online kurzy atd.?? A ty weby jsou také placené? Díky

dopl. s jakými konkrétními kurzy, ať už internetovými nebo „školními“ máte zkušenosti? co byste mi doporučili?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Osobně se učím jazyky po internetu. Na kurzu možná jsou schopni postupovat systematicky, ale má to dvě nevýhody. Jednak cena (po internetu se to dá zdarma) a jednak že podle mě je na jazykové škole hodin hrozně málo. Po internetu se dokážu jazyk naučit rychleji než bych se pravděpodobně naučit přes kurz. Pokud se rozhodnete po internetu, doporučuji prohledat youtube, hodně lidí dělá videokurzy kde učí jazyk od začátku, pak třeba nějaké aplikace na chytrý telefon pokud jej máte.

Další odpovědi
IK

Mám ráda Duolingo je tam sice americká angličtina ale stojí to za vyzkoušení. Je to nová metoda která využívá rodilé mluvčí celého světa k přidávání dalších jazyků, takže kurz angličtina čeština už tam je, ale je možné si také zkoušet jiné jazyky a žasnout jak jsou si místy podobné nebo při troše angličtiny si vybrat klingonštinu
https://www.du­olingo.com/
Jsem jednak už důchodkyně a ještě na jazyky celý život úplně blbá. Ze spánku mne probudily až děti když jsem si všimla že syn ve škole spí s otevřenýma očima a že tuto moji hloupost mohou podědit. Takže už 30 let se učím jak vzteklá a 20 let zkoumám jak na jazyky.
V první řadě vás učení musí bavit, co nebaví to nezanechá použitelnou stopu. Koho by bavilo když ho někdo nutí, trestá, znehodnocuje a pod. Takže nedávejte si laťku moc vysoko, nenuťte se do nezáživných cvičení, naordinujte si takovou dávku cvičení ke které se budete vracet s potěšením každý den. Určitě to bude chtít také něco nového a ne opakovat to stejné každý den abyste se jednou týdně předvedli na placené hodině. Tady bych udělala rozcestník mezi společenským vyžitím a potřebou umět a naučit se jazyk. Pokud nepotřebujete okolí k radosti něco dělat tak je kurz v mobilu mnohem praktičtější. Než dosáhnete úrovně kdy se začnete učit posloucháním a čtením v originále, tak se potřebujete snadno naučit hromadu slovíček a bezbolestně základní gramatiku. Začínat se slovíčky je nejlepší s obrázkem, výslovností rodilým mluvčím a překladem. Aplikace pro Android: Naučte se Anglicky 6000 slov od Fun Easy Learn. Můžete vyzkoušet a buď zaplatit směšnou cenu nebo přeskakovat reklamy. Hodí se na úplné začátky do mobilu a se sluchátky do tramvaje. Učím se z ní španělštinu a je to skvělý základ pro jinou aplikaci kde se naučíte gramatiku ve větách a fráze. Již zmíněné Duolingo je na to bezkonkurenční. Pokud už nejste začátečník a nepotřebujete obrázky protože jste schopen učit se rychleji, tak na drilování vlastních slovíček i slovíčkových přednastavených sad je do mobilu skvělá app: Jiki Anglická slovíčka; Jiří Kinst, je to vpodstatě slovník takže nehrozí že byste nenalezli slovíčko které chcete přeložit a procvičit ve vlastní lekci. Učení má zde více variant a mechanismus jak vám je vrací k opakování dělá spoustu práce pohodlnější. Opravdu vychytaná apka na které český autor stále pracuje, je bez reklam, zdarma a nahradí vám slovník.
Nebudu dělat negativní reklamu mnoha dalším aplikacím a výukovým materiálům ve kterých jsem utopila mnoho peněz a neplodného času a vrátím se k pár důležitým faktům. Je lépe učit se denně po měsíc nebo víc a pak si udělat přestávku tak abyste se vrátili a oprášili už naučené a zase pokračovali denně, než se učit pravidelně 1 až 2× týdně. Mnohem lépe tak nastavíte svou dávku učení která vás nevyčerpává, překvapí vás kolik si toho po pauze pamatujete v co jste nedoufali a jaké věci se vám vypařily, to zlepšuje vaši techniku. Udržet se v zájmu je základ, zájem je jako guma která vás k věci přitahuje, pokud je guma povolená pak se vzdalte až ucítíte napětí, pokud zájem ještě nevznikl pak hledejte co by vás na tématu zaujalo jako obrázky nebo procvičovací hry, máte-li zbytečných 6tisíc pak je to skvělá app Rosetta Stone ve které se naučíte pohodlně i Filipínštinu nebo Řečtinu díky obrázkům a perfektnímu procvičování (vyzkoušejte lekce zdarma)
Bez zájmu to nejde, motivace jako „potřebuji to umět“ změňte na „chci to“ a „zvládnu to“ Nízká laťka vám umožní rychlý pokrok, vysoká vás unaví a zastaví. I když se jen tak nedáte, váš mozek se víc prokrvuje když dostává snadné úkoly a může zvyšovat rychlost. Nejvíce se prokrvuje při čtení nahlas a počítání snadných příkladů akže si můžete dát rozcvičku před učením s app Wake Up Your Brain, nebo více matematiky s Math master.
Čím snadněji lze využít nudnou chvilku čekání, tím budete svou aplikaci víc milovat. Nuda a zájem jsou opozita a zájem nás dělá šťastnými.

still

Učím se hlavně pomocí internetu. Jsem spokojeným uživatelem Duolinga a když hrajeme s kamarády online hry, tak komunikujeme na TS převážně v angličtině. Výborná věc na procvičení jazyka.

KateBeckett

Záleží i na tom, kolik je dotyčnému let… Když mu bude např. 40, nepůjde na školu ale bude se učit na nějakých kurzech. Ale když bude někdo hodně mladý tak se třeba rozhodne si jazykovku vybrat jako střední…
Jinak skoro všechny kurzy se platí, když je nemáš např. od příbuzných nebo blízce známých.

ivzez

Každý se učí trochu jinak, každému vyhovuje jiný systém výuky.
Někdo dává přednost samostudiu (tomu odpovídá většina internetových
kurzů), jiný potřebuje a očekává reakci.

Obdobně je tomu s cenou. Některé internetové kurzy a přehledy
jsou zdarma, jiné placené.

V poslední době přibývají nabídky výuky prostřednictvím Skype.
Ty mi přijdou zajímavé → většinou jde o výuku (samozřejmě
placenou) se soukromým lektorem. Cena bývá nižší, než kdyby
lektor docházel.

hapiky

Nejlepší je stále s někým mluvit(ENG).