Avatar uživatele
zzzlatokopka

Používá se u vás běžně označení „cikorka“ pro cikány?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/372181-za-slova-o-cikorkach-mluvci-nejvyssiho-soudu-skonci.html

Dost dobře nechápu, co je na tom jeho výjádření závadného? U nás se ten výraz používá běžně, vždyt neřekl nic co by bylo v rozporu se zákonem, nebo snad ano?

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, samicek333, pusinka50, hanny 2, dědapetr, redy, briketka10, Agneta, anonym, gecco před 3236 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

U nás se jim říká Cigoši. Jinak závadné je to proto, že se to začalo používat jako nadávka, za což si cigáni mohou sami svým chováním, je to stejné jako se srbským označením Šiptar pro Albánce (přitom je to z albánského Shipqtar)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jo, jasně – používá…

Na druhou stranu je to poněkud expresivní výraz a vysoký úředník by se měl (zřejmě) vyjadřovat distinguovaně…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Agneta

Petr Knötig je židovského původu…tak jsem zvědavá, jak to půjde dál:DDDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Nevím, jak kde já jim říkám, jako moje
kámoška a čemu jsem se musela hodně
smát jednou to na mě „vyplivla v létě u píva“
prostě a jednoduše KOFOLY 😁

Když jich přijede hodně, tak, že se tu zatmělo
a bude tu velká tma a černo hodně dlouho:-DD
Doplňuji:
Luxx

To u nás je jedno dítě kluk bílej a je z nejdrzejších kope
balónem do mýho okna a garáže odhazuje toal. papír tím
způsobem, že běhá po ulici s tou rolí a vymotává toaleťák,
když pak prší pochopitelně to zmokne a zůstane na celým
dvoře nic se proti nim nezmůže.
Přirovnání šachovnice slyším poprvý výborný !! 😁

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

U nás se běžně používá cikorka i cigoš, jak napsal Aladár Mézga. Nepřijde mi na tom nic špatného nebo urážejícího, vždyť oni sami nás často nazývají mnohem hůř :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

já říkám, že před našim barákem je tma aj v pravé poledne :)
jinak morgoši, kofoly, a ti co jsou černí jen napůl (jeden z rodičů je bílý) tak jsou šachovnice…
a cigáni sami o sobě říkají, že jsou cigáni a když se řekne cigán v médiích, tak je hned oheň na střeše

snad teď nedostanu banána

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Řekl bych že neřekl nic špatného, ale víš jak to v česku chodí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

U nás cikorka,morgoš,čmou­d.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Jak je vidět, jak já nazvu cikány je odlišné od toho, co vyjádří mluvčí vysokého úřadu. Mně se nic nestane, od je odvolaný z úřadu. Ale i když souhlasím s jeho vyřčeným názorem, myslím, že jako poměrně vysoce postavený státní činitel si měl dát pozor na své vyjádření.
Doplňuji:
Cikáni nesnášení označení Cikáni, cikorky a další označení. Vymohli si označovat je Rómy. Když je někdo označí jinak, hned se všemi možnými prostředky brání. Mně taky označení Rómové nejde přes pusu a jinak, než cikány je nenazvu. Ale to je dáno jejich způsobem života. Žádné školy, nemakačenkové, kteří žijí jen ze sociálních dávek a místo, aby si vážili přidělených bytů a míst, kde by mohli bez problémů žít, žijí jako prasata, byty demolují, všude samé odpadky, smrad a špína.
Když bychom chtěli proti tomu zneužívání vládní vstřícnosti a vstřícnosti obcí, které je tam ubytují, demonstrovat, napadne nás okamžitě EU, že jsme RASISTÉ..!:-((

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Awe

Slyšel sem ale nepoužívám…U nás se často používá:
Cigoši
Špíny
Bordel
Čmoudi
Uzeni
Kofoly
A xxx dalších výrazů, které zde nemohu napsat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Nedávno jsem na Novinkách.cz reagovala na nějaký článek a napsala,že „…cigorky rodí jak v úkole…“ – a byl mi zablokován účet na 24 hodin.!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek