Potrestá mě Bůh za to, že v něj nevěřím, eventuelně jak?

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, trestající Bůh je vejmysl církve.

Další odpovědi
Drap

To ví jenom Bůh. Budeš si muset počkat na jeho rozhodnutí.

Agneta

Třeba že se příště narodíš v chudé rodině nějakého alkoholika…:DDD

Ty musíš věřit, v koho? např. tady: http://www.ven­ganza.org/
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/L%C3%A9taj%C3%AD­c%C3%AD_%C5%A1pa­getov%C3%A9_mon­strum

klumprt

Jestli vůbec je a jestli ho zajímá nějaký trouba, jeden z mnoha miliard troubů, kteří tu žili, žijí a budou žít, a jestli ho hněte, že ho zrovna tento trouba má na háku a jestli je natolik ješitný a pomstychtivý, tak jo.

A jak? Traduje se, že tě strčejí v pekle do kotle a tam tě budou vařit v oleji. Takový jako friťák. Já bych za bezbožnost žádal pro sebe trest spočívající v tom, že prostě přestanu existovat, zaniknu. Žádný posmrtný život, žádná nesmrtelná duše.
(Což je mimochodem přesně to, co si myslím, že mě čeká, ale pšššt…)

McArthur

Bůh je v každém z nás. Proč by měl trestat sám sebe?

arygnoc

nepotrestá.
podobne ako vás nevylieči homeopatikum.

😉

magorvkleci

Když v něj nevěříš, tak tě přece nemůže potrestat.

Mc Merkurion

…potrestá, ale jelikož v něj nevěříš, tak to nepoznáš…

setapouch

Ne. A pokud ano, podej okamžitě odvolání:
„Přísloví 16:4: Hospodin učinil vše k svému cíli, i svévolníka pro zlý den.“ – čili i ten, kdo v něj nevěří, byl stvořen z jeho úmyslu. A snahou změnit se by se protivil jeho vůli.

anonym

Nepotrestá,jelikož neexistuje.

da ny

arygnoc: Nevhodný příměr ;),
vždy mi homeopatika pomohla, vyléčila. Např. akutní zánět průdušek i angínu (přípravek mi doporučil o dovolené MUDr. na pohotovosti ve Vodňanech, před tím dobraná ATB nezabrala, došlo k recidivě).
Homeopatika jsou skvělá věc!
Víte, kam chodí lékaři, když si medicína s nimi samotnými a jejich rodinnými příslušníky neví rady? Ke komu chodívají na konzultace?
Já to vím a je jedno, jestli je lékař „Varák, Plzeňák nebo Pražák“…
😉

anonym

Je to tak.

arygnoc

„vykliečenie“ homeopatikom je vec viery – presne ako s tým božím trestom.

3 cukrové pilulky za 500,– rozhodne neliečia.

😉

da ny

Jak mi, ale vysvětlíte úlevu nebo vyléčení u pacienta , který nevěří v účinky homeopatik ?
Přít se s Vámi nechci, je možné , že s homeopatií a homeopatiky (a síle ředění) mnoho zkušeností nemáte…

arygnoc

@da ny:
no práve, pri takom stupni riedenia liečebná látka jednoducho nemôže účinkovať.
http://co-to-je.sk/_centezim%C3%A1lne­%20riedenie
http://co-to-je.sk/_decim%C3%A1lne­%20riedenie
→ http://co-to-je.sk/_riedeni­e%20pod%C4%BE­a%20Korsakova

niektoré riedenia proste už neobsahujú nič okrem riedidla.

😉