T HQ

Je nějaká možnost, jak dostat druhou dávku vakcíny o hodně dřív?

Dobrý den
Já jsem se zaregistroval na O2 pro vakcinaci. První dávku už jsem dostal a druhou dostanu. Ale je tu jeden velký problém, na druhou dávku musím čekat víc jak měsíc (konkrétně 45 dnů). Už uplynulo 3 týdny, čili už jsem připraven dostat druhou. Jelikož jsem zaregistrovaný na O2 a tam je ten sakra dlouhý termín na druhou, čili je tu nějaká možnost, jak ji dostat o hodně dřív? Napadá mě zaregistrovat se znovu nebo někde jindy, ale nevím, jestli je to vůbec možné. Pak mě ještě napadá Chodov a hlavák, jenže čekat dlouhou frontu nechci. Proto bych potřeboval poradit.

Předem děkuji za odpověď
THQ

Odpovědi
nyjono

A ten hodně velký problém je kde?
Že se ti jako nechce čekat fronta?
Znovu se nezaregistruješ. Jestli si pamatuješ, zadával jsi některé údaje o sobě a podle těch se pozná, že už registrovaný jsi.
Nevím jak v O2, u nás se objednává na čas a je to bez čekání.
Prostě to ber, jak to je a nevymýšlej nesmysly.
Jde o něco důležitého???

Arne1

Zkus tam jít dřív, nic za to nedáš a při nejhorším ti řeknou že máš přijít jindy. Psalo se přece, že se ruší ten dvojnásobný interval a vrací se to na ten původní třítýdenní.

Pepa25

V případě, že už máte první dávku, tak se naprosto normálně se dá změnit termín 2. dávky za dřívější. Bohužel to jde jen zatelefonováním – buď na infolinku příslušného očkovacího centra nebo na 1221.

Zdroj: osobní zkušenost

tvaruzekcz

Předpokládám, že máš Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Zavolat na 1221 a domluvit se. Jinak tě moc nechápu proč si s vakcinací nepočkal. Vojtěch s Babišem o tom mluvili snad měsíc, že v půlce července dojde k této změně.

@nyjono V příbalovém letáku vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) je jasně napsáno, že druhá dávka se má aplikovat 21.den po aplikaci první dávky. Řekl bych, že to bude důležité.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Pepa25: Na některá OC se dovolat nedá. Měl jsem reklamaci záznamu a 121 totálně selhala, telefon na OC nefungoval. Osobně to bylo za pár sekund vyřízené.