Bambi Epi

Je nutné dodržovat karanténu i v případě, že bych si došla na PCR a byla negativní?

Mám dotaz ohledně karantény. Chtěla bych se zeptat, zda je nutné dodržovat karanténu i v případě, že bych si došla na PCR a byla negativní.
Dík za odpověď.

Odpovědi
Emefej

Ano. Karanténa je pro negativní. Kdybys byla pozitivní, nebudeš v karanténě, ale v izolaci.

Dochy

Pokud si dobře vybavuju současná pravidla, tak negativní PCR jen ruší izolaci po pozitivním antigenním. Karanténu neruší, protože získaný vir se ještě nemusel usadit a namnožit tak, aby jej test zachytil. Klidně by se mohl projevit o 2 dny později po negativním PCR.

Lukáš Rusek

Nemusíte. To se vám karanténa kompletně ruší.