katulinka001

Potřebuji poradit, hrozně sem se pohádala se svou nej. kamarádkou …

prosím Vás pomozte mi hrozně sem se pohádala s kamarádkou kvuli telefonu jelikož mi ho rozbila bil hrozně drahy a jeden den nový a chtěli sme ho zaplatit a mamka řekla že nechcem opravovaný a když si řišla pro peníze tak jí kamarádky máma chtěla dát opravewný displej a okolo rozbitý ne jak jinak než ze si ho máma nevzala ale peníze nám pak dali ale ty nehrají hl. roli já se jí moc omlouvala ale ffaktycky to nejde prosiííííím poradte newímn jak dál
Doplňuji:
Mamky se dohodli a nechápou proč se nekamárádíme

Nejlepší odpověď
chudst

  1. Zacnete rozdelovat prosim vety interpunkci. Je to des to po vas cist.
  2. Pominu hrubky, predpokladam, ze jste nekde na nizsi zakladce, ale prosim nenahrazujte „w“ za „v“, je to priserne.
  3. Shrnu to: oni vam to zaplatili, ale kamaradka je na vas nastvana, protoze — jste nechteli spatny displej, ale penize? Na tom nic spatneho nevidim. Ona je ta, ktera by se mela za sebe omluvit. A to, co si resili maminky mezi sebou, je jejich vec, do toho by vas tahat nemely.

Doplňuji:
Zkuste si se svoji kamaradkou promluvit. Rozumne. Pokud bude porad hrat ukrivdenou, pak to asi ta „nejlepsi kamaradka“ nebude.

Další odpovědi
anonym

Asi tady hraji velkou roli vase obe maminky. Neumim to posoudit.
S kamaradkou jste v tom obe … tak nejak diky maminam blbe. ☹
Chce to cas. -iv-

venkovan

Jestli tomu dobře rozumím – rodiče se dohodli: jedni zaplatili cenu nového telefonu, druzí dostali ten poškozený telefon s záručním listem apod.
A když si ho dají spravit, tak obě máte prakticky nový telefony. (Displej a kryty jsou cenově detail).
Především nevím co si rodiče dokazují když ti kupují drahý telefon. Do školy bohatě stačí několik základních funkcí, takže za pár kaček. Už právě proto, že takový mobil lze ztratit, rozbít při blbnutí apod. Nicméně to je věc rodičů.

Soudím, že kamarádka telefon rozbít nechtěla, jak se to stalo nepopisuješ. Přesto pokud to bylo neúmyslné, pokud jste se o něj nepřetahovaly tak kvůli tomu, že se rozbije telefon je přeci blbost se hádat. Myslím, že kamarádka je z toho, že ho poškodila smutná, ale přiznej si, co jsi jí řekla, když se jí ho povedlo rozbít.
Možná, že je hodně zklamaná z tvé reakce a teď neví co dál. Jestli ti věřit, nevěřit apod.

Počkej chvilku, vem ji do cukrárny nebo podobně a nech tomu volný průběh. V nejhorším případě za kus nějaké elektroniky která za několik dní ztratí hodnotu jsi ztratila kamarádku.